Czy wycieraczki tarasowe są skuteczne?

Czy wycieraczki tarasowe są skuteczne?

Brudny taras jest nieestetyczny i nie tylko zrobi złe wrażenie na gościach, ale też nam samym nie będzie się chciało na takim tarasie przebywać. Jednocześnie trudno jest uniknąć nanoszenia na taras zabrudzeń z otoczenia – śniegu, błota, piasku. Stosuje się wiele metod, które mają ułatwić zachowanie porządku na tarasie i ułatwić jego sprzątanie. Specjalna wycieraczka tarasowa na aluminiowych profilach to coraz częściej spotykane w Polsce rozwiązanie. Czy jest skuteczne? Sprawdź!

Dużo zależy od jakości wycieraczki

Poprawnie dobrana i zamontowana wysokiej jakości wycieraczka tarasowa (taka jak te: https://www.bela.com.pl/wycieraczki-do-tarasow/) powinna być bardzo skuteczna w zapobieganiu wnoszenia na nasz taras różnego rodzaju zabrudzeń. Zamiast ciągle czyścić całą powierzchnię tarasu, jedyne, co będziemy musieli zrobić, to raz na jakiś czas przeczyścić wycieraczkę, czy to za pomocą odkurzacza, czy na przykład szczotki.

Takiej wycieraczki nie należy mylić ze zwykłą matą, która nawet, jeśli dokładnie wytrzemy w nią obuwie, bywa nie do końca skuteczna. Jak już wspomniano, jest to wycieraczka, której konstrukcja opiera się na aluminiowych profilach i która zintegrowana jest bezpośrednio z tarasem, a nie tylko na nim położona. Dlatego też, o ile zadbamy o dobrą jej jakość i prawidłowy montaż, powinna znacznie ułatwić nam utrzymanie porządku na tarasie.

Nie ma jednej predefiniowanej wielkości wycieraczki, a jest ona dopasowywana indywidualnie. Dzięki temu możemy uzyskać wycieraczkę ani za małą, ani za dużą – taką, która będzie wizualnie pasowała do naszego tarasu, a jednocześnie była łatwa i wygodna w użyciu. Nowoczesna wycieraczka na taras powinna idealnie wpasować się w praktycznie każdy taras, zarówno taki urządzony w stylu współczesnym, jak i bardziej klasycznym.

Jakie wycieraczki na taras wybrać?

Poszukując idealnych wycieraczek na taras, możemy stanąć przed sporym dylematem. W takiej sytuacji warto zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów danego producenta i sprawdzić, co mają oni do powiedzenia na temat jakości samego produktu, ale też usługi montażu.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na zdjęcia z dotychczasowych realizacji usługodawcy, jeśli zamieszcza je on na swojej stronie internetowej, co staje się coraz powszechniejsze. Pozwoli to zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają poszczególne etapy montażu wycieraczki, a także, jak prezentuje się efekt końcowy. Będziemy wtedy w stanie ocenić, czy dany usługodawca spełnia nasze oczekiwania, czy jednak niekoniecznie.

Dodaj komentarz