Na co zwracać uwagę, wybierając posadzki przemysłowe?

Na co zwracać uwagę, wybierając posadzki przemysłowe?

Posadzki przemysłowe spotkamy między innymi w centrach handlowych, magazynach czy na halach produkcyjnych. Wybór takiej posadzki to ciężki orzech do zgryzienia dla wielu przedsiębiorców. W takim razie, na co powinno się przy takim wyborze zwracać uwagę, żeby nie podjąć złej decyzji?

Jakość posadzki

Jakość produktu to zawsze niezwykle istotny czynnik, szczególnie, jeśli poszukujemy czegoś, co powinno być wytrzymałe, również w trudnych okolicznościach. Posadzki przemysłowe są umieszczane w takich miejscach, jak wspomniane już centra handlowe czy hale produkcyjne lub magazyny. Upadki ciężkich przedmiotów na posadzkę nie są w takich miejscach rzadkością. Dlatego też wysoka jakość produktu jest kluczowa i to ona zadecyduje o tym, jak długo posadzka wytrzyma intensywne użytkowanie.

Warto szukać posadzek u wiarygodnych, rzetelnych dostawców, którzy cieszą się dobrymi opiniami, takich jak Golvresurs. Warto zwrócić uwagę na wcześniejsze realizacje danej firmy, aby ocenić jej profesjonalizm i skuteczność.

Dobry wybór posadzki zagwarantuje brak konieczności dokonywania wymian przez długi czas, co jest znaczące, ponieważ nie tylko taka wymiana sporo kosztuje, ale również mogłaby uniemożliwić korzystanie z części przestrzeni, na której została położona. O ile w domu czy mieszkaniu nie jest to problemem, tak ograniczona przestrzeń w magazynie czy centrum handlowym jest już uciążliwa. Warto więc zainwestować w dobrą posadzkę, aby takich zdarzeń uniknąć.

Rodzaj posadzki

Popularnym rodzajem posadzek wykorzystywanych w przemyśle są posadzki lastryko (zwane także terrazzo oraz lastrico). Nie każdy może na pierwszy rzut oka rozpoznać tę nazwę, ale każdy zapewne z takim materiałem się zetknął, choćby na klatce schodowej czy w niektórych centrach handlowych.

Lastryko wygląda jak ozdobny kamień, jest więc bardzo atrakcyjne wizualnie, ale jednocześnie cechuje się dużą wytrzymałością. Świetnie sprawdzi się więc nie tylko w magazynach, ale również na przykład w prestiżowych butikach. Warto wiedzieć, że lastryko jest rodzajem betonowego podłoża. Żeby go stworzyć, miesza się razem wodę, cement, grys (na przykład bazaltowy) i barwnik. Nie każda posadzka lastryko wygląda tak samo – w zależności od zastosowanych materiałów posadzki mogą się bardzo różnić, więc firma może zadbać o oryginalność.

Montaż

Dostawca posadzek przemysłowych może również zapewnić usługę ich montażu. Zdecydowanie warto z niej skorzystać, a nie próbować oszczędzić, układając płytki samodzielnie. Dzięki temu, że montażem zajmie się specjalista, będziemy mieć pewność, że posadzka będzie ułożona równo i będzie bez żadnych problemów służyć firmie przez wiele lat.

Dodaj komentarz