Nowoczesne wnętrze z klasycznymi dodatkami – modern classic

Nowoczesne wnętrze z klasycznymi dodatkami – modern classic

Podobają Ci się nowoczesne wnętrza, ale jednocześnie masz słabość do antycznych mebli i klasycznych dodatków? W takim przypadku na pewno przypadnie Ci do gustu styl modern classic. Wnętrza w takiej aranżacji są jednocześnie nowoczesne i klasyczne – choć mogłoby się wydawać, że połączenie tak różnych dwóch stylów jest niemożliwe. Jak przygotować projekt aranżacji wnętrza w stylu modern classic? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Styl modern classic – czym się wyróżnia?

Styl modern classic udowadnia nam, że klasyka i nowoczesność mogą tworzyć zgrany duet. Ten typ aranżacji jest pomostem między dwoma bardzo różnymi stylami. Jednak odpowiednie wyczucie i wyważenie pozwala uzyskać eleganckie i stylowe wnętrze. Czym wyróżnia się styl modern classic? Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć – nie wystarczy postawić kilku starych mebli i gotowe. Styl modern classic do dopracowane pod każdym względem aranżacje. Dlatego też wiele osób decyduje się na projekt wykonany przez profesjonalistów. Jednak samodzielnie również można wiele zdziałać. 

W dosłownym tłumaczeniu ‘modern classic’ oznacza ‘nowoczesną klasykę’. W praktyce oznacza to, że stylistyka ta czerpie inspirację z dwóch różnych stylów – zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. I nie chodzi tu o samo postawienie starej komody w świeżo wyremontowanym mieszkaniu. Styl modern classic wymaga sporego wyczucia i umiaru. Jak stworzyć idealną aranżację? 

Jak urządzić mieszkanie w stylu modern classic? Przygotuj projekt

Każdą aranżację zaczynamy od przygotowania bazy. W tym przypadku bazą są jasne i gładkie ściany. Mile widziana jest klasyczna biel, ale także beże, kremowe barwy, a nawet jasne szarości. Podsumowując – stonowana klasyka to podstawa. Teraz możesz dobierać meble. Centrum aranżacji może być szafa z barokowymi liniami, albo komoda z ciemnego drewna. W towarzystwie takich dodatków świetnie będzie wyglądać prosta i minimalistyczna kanapa, ale ozdobiona gobelinowymi lub welurowymi poduszkami. Zwieńczeniem aranżacji mogą być grube, ale gładkie zasłony oraz małe dodatki w postaci klasycznej ażurowej lampy, czy złotych ramek na obrazy. 

W stylu modern classic bardzo ważną rolę odgrywają szlachetne materiały – eleganckie, ciemne drewno, kamień (szczególnie marmur) oraz tkaniny kojarzące się z klasycznym luksusem, na przykład aksamit, welur, czy zamsz. Przy projektowaniu pamiętaj cały czas o umiarze i harmonii. W przypadku modern classic mniej znaczy więcej i nadmierny przepych nie jest mile widziany. 

Dodaj komentarz