Jak działają pompy ciepła? Wrocław inwestuje w skuteczne ogrzewanie

Jak działają pompy ciepła? Wrocław inwestuje w skuteczne ogrzewanie

Za chwilę początek sezonu grzewczego, czyli idealny moment na inwestycję w energooszczędne źródła ciepła w domu. Warto bowiem podkreślić, że zimą czy jesienią nawet 2/3 kosztów utrzymania budynków mieszkalnych może stanowić ogrzewanie. Dobrym pomysłem jest rozważenie profesjonalnego rozwiązania – pompy ciepła. Wrocław korzysta ze sprawnego montażu i zalet codziennego użytkowania – poznaj je wszystkie.

Pompy ciepła Wrocław – jak działa urządzenie?

Budujesz lub remontujesz dom i chciałbyś zainwestować w skuteczne źródło ogrzewania? Dla miłośników urządzeń wielozadaniowych, a przy tym energooszczędnych, dobrym wyborem mogą okazać się pompy ciepła. Wrocław i jego mieszkańcy mogą liczyć na fachową instalację wentylacyjną, grzewczą czy wodną.

Pompy ciepła to maszyny, które wykorzystują energię cieplną pobieraną z otoczenia – naturalne i łatwo dostępne źródła energii w domach to m.in.:

 • woda powierzchniowa,
 • woda podziemna,
 • powietrze atmosferyczne.

Pompy ciepła są urządzeniami niskotemperaturowymi, co oznacza, że nawet z temperatury poniżej 0°C są w stanie wytworzyć wysoką temperaturę. Maszyny te działają wykorzystując przemiany fizyczne: skraplanie, parowanie, sprężanie oraz rozprężanie danego czynnika roboczego.

Wytworzone w ten sposób ciepło jest rozprowadzone po całym gospodarstwie domowym i nie wymaga spalania żadnego paliwa, wystarczy jedynie niewielkie zużycie energii elektrycznej. Warto wiedzieć, że efektywność urządzenia określana jest za pomocą tzw. współczynnika COP, czyli stosunku energii przekazanej do pompy do ilości energii, jaką udaje się uzyskać maszynie.

Pompy ciepła – Wrocław korzysta z licznych zalet

Pompy ciepła są skuteczne i energooszczędne, ale to niejedyne zalety – warto również wymienić:

 • oszczędność czasu – urządzenie jest niemal bezobsługowe,
 • pompy ciepła mogą służyć również w lecie – jako klimatyzatory,
 • obniżenie kosztów budowy domu – pompy ciepła nie wymagają komina,
 • długa żywotność – maszyny przy odpowiedniej konserwacji i profesjonalnej instalacji mogą działać w niezmienionej formie nawet 20 lat,
 • szybki zwrot z inwestycji – pompy ciepła pozwalają na spore oszczędności i zwrot nakładów nawet w ciągu 7 lat.

Pompy ciepła Wrocław – sięgnij po usługi InstalTechnik

Chcesz postawić na źródło energii, które będzie niezawodne, tanie w użytkowaniu, a w dodatku wielofunkcyjne? Sięgnij po pompy ciepła. Wrocław i jego mieszkańcy korzystają z usług firmy InstalTechnik – instaltechnik.pl. Specjaliści zatroszczą się o profesjonalny i szybki montaż, a Twój dom zyska na przytulności i funkcjonalności.

Warto podkreślić, że InstalTechnik oferuje pompy ciepła oparte na 3 podstawowych systemach:

 1. Pompy ciepła solanka-woda,
 2. Pompy ciepła powietrze-woda,
 3. Pompy ciepła woda-woda.

Skontaktuj się z ekspertami już dziś i sięgnij po rozwiązanie, które korzysta ze sprzyjających warunków naturalnych, panujących w Twoim domu.

Dodaj komentarz