Meble skandynawskie do sypialni

Meble skandynawskie do sypialni

Wykończenie sypialni to jedno z najprzyjemniejszych momentów w aranżacji wnętrz. Wybór odpowiedniego łóżka i mebli są kluczowe, by wygodnie i przyjemnie spędzać tam czas. Styl skandynawski do sypialni nadaje się perfekcyjnie.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Skandynawskie meble do sypialni to pomysł idealny z wielu względów. Najpierw warto zrozumieć, na czym polega ten styl. Jest to połączenie funkcjonalności z minimalizmem. Zapewnienie dużej wolnej przestrzeni w połączeniu z jasnymi, eleganckimi meblami. Mniej niepotrzebnych mebli, duża przestrzeń, świeże powietrze – to jest klucz do dobrego snu. Już dawno z mody odeszły wszelkie duże szafy i meblościanki w sypialniach. Sypialnia w stylu skandynawskim to często ogromne łóżko wykonane z drewna z wygodnym materacem. Do tego jedna, może dwie komody, szafki nocne i szafa na najpotrzebniejsze ubrania (choć ta nie jest obowiązkowa w przypadku posiadania osobnej garderoby). W przypadku mieszkania w bloku lub braku garderoby oczywiście tych szaf będzie nieco więcej, jednak są one tak skonstruowane, że nie przytłaczają pomieszczenia. To wszystko dzięki jasnej kolorystyce, która optycznie powiększa pomieszczenie i je rozświetla oraz materiałom drewnianym, które stosunkowo łatwo utrzymać w czystości, nie zbierają one tak kurzu i zapewniają przyjemny zapach w pomieszczeniu.

Skandynawskie łóżko do sypialni

Niewątpliwie, sypialnia to takie miejsce, gdzie liczy się przede wszystkim jeden mebel – łóżko. To tam regenerujemy swoje siły i wbrew pozorom spędzamy sporą część swojego życia, dlatego na łóżku nie wolno oszczędzać. Bardzo ważny jest materiał, z którego jest wykonane łóżko. Dobrym pomysłem będzie wybór konstrukcji wykonanej z prawdziwego drewna, np. sosnowego lub bukowego. Drewniana konstrukcja zapewnia w sypialni pewien rodzaj zapachu i inhalacji, jest to znacznie lepszy pomysł niż korzystanie ze sztucznych materiałów, płyt wiórowych, metalu itd. W przypadku marki Scandicsofa drewniana konstrukcja łóżka jest obszywana tkaniną (do wyboru mamy wiele kolorów), dzięki czemu dopasujemy łóżko bez problemu do wymarzonej sypialni. Propozycją bardziej surową, mającą pewien swój skandynawski klimat są łóżka od producenta mebli skandynawskich z drewna Woodica. Jest to stelaż łóżka wykonany w stu procentach z litego drewna dębowego bez żadnego obszycia ani tapicerowania. Dzięki temu idealnie wpasowuje się w minimalistyczny styl skandynawskiej sypialni. Idealnie wygląda w połączeniu z kompletem dębowych szafek nocnych i znacznie łatwiej utrzymać takie łóżko w czystości, szczególnie że dzięki nóżkom łatwo jest również odkurzyć i zmyć podłogę pod nim.

Dodaj komentarz