Kosmetyki bezglutenowe – chwyt marketingowy czy bezpieczna alternatywa?

Kosmetyki bezglutenowe – chwyt marketingowy czy bezpieczna alternatywa?

Reklamy i slogany reklamowe atakują nas wszędzie: w prasie, telewizji, na ulicach, ulotkach, plakatach, banerach w Internecie. Chyba każdy spotkał się już z określeniem produkt gluten free, artykuły bez glutenu czy kosmetyki bezglutenowe. Czy hasła te są jedynie chwytem sprytnych marketingowców czy też faktycznie, skutecznie działającymi preparatami kosmetycznymi, bezpiecznymi dla osób chorych na celiakię? Przekonaj się!

Kosmetyki bezglutenowe – co to takiego?

Ekstrakty i proteiny pszenicy są wykorzystywane przez przemysł kosmetyczny od zarania dziejów. Wszak stanowią one źródło lipidów, które wspomagają proces regeneracji naskórka, a także stanowią one zagęszczacz. Gluten można znaleźć w wielu kosmetykach pielęgnacyjnych, a także kolorowych. Korzystanie z kosmetyków z glutenem wiąże się z pewnego rodzaju obawami. Wystarczy bowiem wyobrazić sobie sytuację, że posmarujemy ręce kremem z glutenem, a nast epnie będziemy przygotowywać danie. Dla osoby zdrowej taka sytuacja nie wiąże się z żadnym ryzykiem, ale dla osoby z celiakią może być to powodem licznych dolegliwości, takich jak bóle brzucha, głowy, problemy gastrologiczne, spadek nastroju, problemy skórne. Aby tego uniknąć, wystarczy… czytać etykiety, a dokładniej skład preparatów oraz sięgać po te, które faktycznie należą do grupy kosmetyków bezglutenowych.

Gdzie można kupić kosmetyki bezglutenowe?

Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków bezglutenowych. Oczywiście, asortyment tych produktów jest znacznie uboższy niż innych linii. Znane, dobre i cenione marki starają się pomóc osobom na celiakię i dostarczają coraz większy wybór kosmetyków bezglutenowych. Można je już kupić w sklepach stacjonarnych oraz w Internecie. Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki kluczowe frazy, takie jak dobre kosmetyki bez glutenu czy kosmetyki bezglutenowe, by przekonać się, że zakup wcale nie jest taki trudny. Nieco trudniej będzie dokonać wyboru spośród różnorodnych marek, ale w tym przypadku warto postawić na znane i cenione, cieszące się dobrą opinią, marki. Wszak chodzi tu przecież o nasze własne zdrowie i bezpieczeństwo!

 

Dodaj komentarz