Jak urządzić pokój współczesnej dziewczynki?

Jak urządzić pokój współczesnej dziewczynki?

Aranżacja domu lub mieszkania to nie lada wyzwanie dla każdego, zwłaszcza gdy w grę wchodzi także urządzenie pokoju dla dziecka. Współczesne dziewczynki mają dużo większe wymagania odnośnie wystroju, dlatego przed podjęciem się tego działania, warto zapoznać się z najnowszymi trendami. Co jest obecnie modne i co warto wstawić do pokoju dziecka?

Wyjątkowe, funkcjonalne meble na miarę czasów

Ciekawym rozwiązaniem do niezbyt dużego pokoju jest połączenie piętrowego łóżka z nadstawką ze znajdującym się pod nim biurkiem. Taki zestaw świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku nieco starszej dziewczyny, która nie będzie miała problemu z dostaniem się na piętro. Umieszczone pod spodem biurko z krzesłem doskonale nada się jako miejsce do nauki, odrabiania lekcji oraz spędzania wolnego czasu na realizacji pasji.

W pokoju warto umieścić też różne rodzaje półek i regałów, na których będą stać podręczniki szkolne, książki przygodowe oraz różne dekoracje, takie jak figurki ulubionych bohaterów czy niewielkie rośliny.

Dekoracje i namioty – jak połączyć przyjemne z pożytecznym

W wolnym kącie pokoju warto postawić bardzo modny w ostatnich sezonach namiot w formie tipi, który umożliwi dziecku wypoczynek oraz zabawę na podłodzie. Zwłaszcza młodsze dzieci uwielbiają ten element wyposażenia, ponieważ pozwala im nie tylko na świetną zabawę, ale i na spędzenie w nim nocy. Namiot można dodatkowo przyozdobić lampkami ledowymi lub charakterystycznymi, ozdobnymi kulkami, dopasowanymi stylem do wnętrza pokoju.

Dziewczynki z pewnością będą zachwycone również rozmaitymi dekoracjami prezentującymi ulubione postacie, np. pluszowymi jednorożcami albo obrazkami i zdjęciami, nawiązującymi do ukochanych bajek. Na ścianach warto też zamontować naklejki z miarą do mierzenia wzrostu lub inne, pełniące funkcję czysto ozdobną. Dzięki takim dodatkom pokój każdej dziewczynki będzie nie tylko przytulny, ale przede wszystkim doskonale urządzony, a swoim wyglądem zachęci do zabawy i zapraszania koleżanek.

Odpowiednie oświetlenie kluczem do sukcesu

Aranżując pokój nie wolno zapomnieć o odpowiednim oświetleniu w postaci górnego żyrandola z ciekawym, ozdobnym abażurem oraz kinkietu. W pokoju dziecka przydatne będą także lampka na biurko, umożliwiająca wieczorną pracę czy naukę oraz lampka nocna, która pozwoli młodszym dzieciom na spanie przy świetle, jednocześnie nie zakłócając ich snu. W pokojach nieco starszych dziewcząt warto zainstalować także sznurek LED, na którym można powiesić zdjęcia rodziny, znajomych oraz karteczki z notatkami bądź motywującymi cytatami.

Dodaj komentarz