Czym powinna charakteryzować się prawidłowa pielęgnacja włosów?

Czym powinna charakteryzować się prawidłowa pielęgnacja włosów?

Niemal każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych włosach. Podstawą ich pielęgnacji powinno być nie tylko dbanie o nie od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Codzienna pielęgnacja włosów może być stosunkowo prosta, o ile stosuje się kilka podstawowych zasad, które pomagają zachować im zdrowy i lśniący wygląd.

Szampony i kremy

Dla zachowania dobrej kondycji włosów bardzo ważne jest ich regularne, prawidłowe mycie. Nie jest wskazane mycie ich codziennie, o ile nie wymagają tego szczególne sytuacje. Zbyt częste mycie, szczególnie mocnymi szamponami, może powodować przesuszenie włosów. Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na składy kosmetyków do włosów, w tym szamponów i kremów. Skład powinien pozostawać jak najbardziej naturalny, co pozytywnie odbije się na wyglądzie i strukturze włosa. Zaleca się mycie włosów szamponem o mocniejszym składzie jedynie raz w tygodniu, natomiast pozostała pielęgnacja powinna opierać się na bardzo delikatnych, naturalnych składach.

Stylizowanie włosów

Pielęgnacja włosów obejmuje również ich codzienne stylizowanie. Szczotka lub grzebień powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju włosów. Osoby z naturalnie prostymi włosami powinny wybierać szczotki o szerokim rozstawie ząbków, natomiast u osób z kręconymi włosami, najlepiej sprawdzą się szczotki specjalnie dedykowane lokom i falom. Trzeba pamiętać, że często stosowanie prostownicy, lokówki, a także gorącego nawiewu suszarki, może uszkadzać włosy. W przypadku puszących się włosów, zamiast prostownicy warto sięgać po środki zapobiegające puszeniu, pomagające w osiągnięciu wygładzonej tafli włosa.

Regularne podcinanie końcówek

Podcinanie końcówek włosów znacząco pomaga je odżywić. Włosy nabierają zdrowszego wyglądu, głównie poprzez pozbycie się zniszczonych, spalonych końców. Regularne podcinanie pozwala cieszyć się zdrowymi włosami pozbawionymi rozdwojonych końcówek. Zaleca się podcinanie ich co około 2 miesiące.

Zdrowa dieta

Pielęgnacja włosów powinna opierać się nie tylko na prawidłowym dbaniu o nie na zewnątrz, ale także wewnątrz, dlatego ważne jest zapewnianie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Głównym budulcem włosa jest białko, warto więc zadbać o jego prawidłową ilość w codziennej diecie. Zdrowa dieta, bogata w białka, tłuszcze, produkty pełnoziarniste oraz owoce i warzywa, zapewni lepsze samopoczucie, a także lśniący wygląd włosów.

Dodaj komentarz