Zastosowanie kontenerów – do czego warto je wykorzystać? 

Zastosowanie kontenerów – do czego warto je wykorzystać? 

Transport, biuro czy może mieszkanie? Kontenery to nie tylko metalowe ‘pudełka’. Choć kontenery najczęściej kojarzą się nam z transportem i przemysłową estetyką, to mogą służyć także jako sklep, biuro, a nawet dom. Do czego warto wykorzystać kontenery? Zobacz, jakie możliwości oferuje producent kontenerów.

Kontenery jako pawilony handlowe 

Mogłoby się wydawać, że w dobie sklepów internetowych, placówki stacjonarne będą znikać. Jednak wiele biznesów nie tylko preferuje osobisty kontakt z klientem, ale także jego wymaga. Inwestycja w sklep stacjonarny wiąże się z dużymi kosztami. Cena wynajmu wzrasta z roku na rok, tak samo drożeje budowa od podstaw. Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań są natomiast sklepy kontenerowe, czyli pawilony handlowe. Tego rodzaju sklepy są dużo tańsze do zorganizowania. Podstawienie kontenera jest dużo bardziej opłacalne niż wybudowanie nieruchomości, a nawet jej wynajem. Utrzymanie takiej powierzchni również generuje mniejsze koszty. Szczególnie jeśli prowadzimy biznes sezonowy. Kontenery to mobilne boxy, które można łatwo zdemontować. Jeżeli więc zamykamy się na przykład na zimę, to nie musimy opłacać lokalu, z którego i tak nie korzystamy. 

Kontenery mieszkalne – dom w kontenerze

W Polsce domy kontenerowe nie są jeszcze popularnym rozwiązaniem. Za to bardzo cenią je sobie Skandynawowie. To tam możemy zobaczyć minimalistyczne i nowoczesne inwestycje, skonstruowane z kontenerów. Patrząc jednak na stały wzrost cen mieszkań oraz domów, śmiało możemy powiedzieć, że domy kontenerowe w najbliższym czasie zyskają na popularności także i u nas. 

Domy wykonane z kontenerów są dużo tańsze niż domy murowane. Ponadto charakteryzują się szybkim czasem produkcji. Mieszkanie z kontenerów możemy otrzymać pod klucz w ciągu kilku tygodni. To atrakcyjna propozycja dla osób, które nie chcą latami odkładać na kredyt i następnie miesiącami czekać na ukończenie budowy. Co ważne, domy kontenerowe to pełnowartościowe mieszkania. W jednym boxie możemy zmieścić pokój, łazienkę oraz kuchnię. Jeżeli zależy nam na większej przestrzeni, to możemy połączyć ze sobą kilka kontenerów. Tak powstały dom modułowy jest estetyczny, funkcjonalny i ekologiczny. Dużą zaletą jest także mobilność inwestycji. Domy kontenerowe mogą zmieniać swoje położenie. Jeżeli zamarzy się nam przeprowadzka, to dom możemy zabrać ze sobą. 

Biura kontenerowe 

Potrzebujesz dodatkowego miejsca dla swojej firmy? Rozwiązaniem mogą być biura kontenerowe. W dobie wieżowców i drogich wynajmów jest to ciekawa alternatywa. Postawienie biura kontenerowego jest znacznie tańsze niż wybudowanie nieruchomości stałej. Z takim rozwiązaniem zmniejszają się także koszty utrzymania. Biuro kontenerowe sprawdzą się szczególnie w miejscach tymczasowych, np. na placach budowy. To właśnie tam najczęściej możemy spotkać biura urządzone w kontenerach. Po zakończeniu inwestycji biuro możemy szybko i tanio rozmontować, nie marnując przy tym cennego czasu. Ważnym atutem biur kontenerowych jest możliwość ich personalizacji. Boxy są tworzone na specjalne zamówienie, dzięki czemu są dopasowane do indywidualnych potrzeb firmy.  

Dodaj komentarz