Zaprojektuj ogród na wiosnę

Zaprojektuj ogród na wiosnę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią odrodzenie się uśpionej zimą natury. W ugniecionej śniegiem trawie pojawiają się pierwsze przebiśniegi, a na krzewach można zauważyć małe pączki. Jest to też najlepsza pora, by zadbać o swój ogród. Krzewy i kwiaty zasadzone wczesną wiosną, przyozdobią ogród na lato i pozwolą cieszyć się kolorową naturą. Czy to wolnostojąca działka, ogród wokół domu, czy ogródek przed blokiem mieszkalnym zieleń jest bardzo istotną częścią architektury, która wpływa na postrzeganie otoczenia. Przebywanie w estetycznym i połączonym z naturą miejscem jest formą relaksu dla ciała i umysłu oraz odskocznią od codzienności. Dlatego o ogród warto zadbać jak najwcześniej, tak aby przebywanie w nim sprawiało nam jak najwięcej przyjemności

Porządki

Urządzanie ogrodu trzeba zacząć od wiosennych porządków. Jeśli nie zrobiliśmy tego jesienią, to warto zgrabić stare liście i pędy. W przypadku krzewów i roślin drzewiastych trzeba uciąć suche części, połamane oraz słabe i cienkie gałązki. Jeśli posiadasz zeszłoroczne rabaty kwiatowe, to możesz też usunąć zimowe nakrycia. Po uporządkowaniu ogrodu można zabrać się za projektowanie tego małego krajobrazu. Dla ułatwienia wizualizacji, warto rozrysować sobie przestrzeń zieloną i zaznaczyć ile miejsca chce się przeznaczyć na trawnik, ile na rabaty kwiatowe i ile na krzewy większe. Dla osób mających więcej czasu i zapału do ogrodnictwa, dobrym pomysłem jest też wygospodarowanie zakątka ziołowo-warzywnego lub owocowego. Samodzielnie zebrane maliny, czy herbata z własnej mięty z całą pewnością dostarczy niemałej satysfakcji.

Pomoc specjalistów

Jednak nie każdy ma czas, by o ogród dbać, a trzeba przyznać, że praca z zielenią jest wyjątkowo czasochłonna. Nie każdy ma też pomysł na zagospodarowanie lub zaprojektowanie przestrzeni zielonej. Wtedy warto zwrócić się do specjalisty http://e-zielonaoaza.pl/, który pomoże nie tylko w projekcie, ale również w utrzymaniu wymarzonego ogrodu. Wspólnie stworzony projekt jest gwarancją satysfakcji. Współpraca z projektantem ogrodów to też dobry sposób na naukę. Architekt przestrzeni zielonej http://e-zielonaoaza.pl/ nie tylko podpowie nam, co gdzie posadzić, ale też jak o roślinę dbać. Dobierze odpowiednią florę do ułożenia przestrzeni i nasłonecznienia, dzięki czemu ogród będzie w stanie samodzielnie się regulować. Ogród powinien być miejscem spójnym z otaczającą go przestrzenią, ale też spełniać wszelkie ogrodnicze marzenia użytkownika. Jest to nie lada wyzwanie, a dla optymalnego efektu warto sięgnąć po pomoc osób wyspecjalizowanych.

Dodaj komentarz