Z czym łączyć kolor beżowy?

Z czym łączyć kolor beżowy?

Kolor beżowy już od dawna uznawany jest jako barwa ponadczasowa. Oznacza to, iż bez względu na zmieniające się style, jest wykorzystywany w tworzeniu nowych projektów. Najczęściej odpowiednie ze sobą zestawianie barw kojarzy się z modą oraz wykańczaniem wnętrz. Aby odpowiednio podkreślić i wykorzystać kolor beżowy, ważnym czynnikiem jest właściwe dobranie pozostałych barw, tworzących z nim całość.

Kolor beżowy we wnętrzach – z jakimi barwami go zestawiać?

Jeśli chodzi o aranżowanie wnętrz, beż wykorzystywany jest zarówno jako barwa farb do ścian, ale również jako kolor mebli czy dodatków. To właśnie od sposobu zastosowania tego koloru we wnętrzach uzależnione jest jego łączenie z innymi barwami.

Beż na ścianach

Jeśli ktoś zamierza zastosować kolor beżowy na ścianach, bez problemu może wybrać odpowiedni odcień spośród szerokiej palety barw, oferowanych przez producentów. Generalnie jednak beż często wykorzystywany jest jako sposób na doświetlenie wnętrz i ich optyczne powiększenie. Jasne barwy bowiem, do których się zalicza znacznie lepiej odbijają światło słoneczne, dając wrażenie powiększenia przestrzeni jak również zapewniając lepsze nasłonecznienie. Bez problemu można go łączyć z innymi barwami, co daje jeszcze ciekawsze efekty wizualne. Częstym zabiegiem jest eksponowanie pojedynczych ścian lub ich części poprzez pomalowanie na ciemniejszy kolor, zachowując kolor beżowy jako podstawę. Doskonale wówczas sprawdzą się ciemne odcienie brązu, najlepiej te klasyfikowane jako ciepłe. Nie tylko doskonale wyeksponują one wskazane fragmenty, ale również zachowają przytulny charakter wnętrz.

Meble i dodatki w beżowych odcieniach

Beżowe meble czy dodatki to swoisty hit ostatnich lat. Kolor doskonale komponuje się z bielą, czernią, a także bardziej wyrazistymi barwami, jak czerwień, zieleń czy fiolet. Dobrze jednak jest, jeśli kolorowe dodatki są wprowadzone w niewielkiej ilości, gdyż wtedy tworzą harmonijną całość. Ponadto jeśli zastosowano beżowy kolor ścian, lepiej jest unikać mebli w tym samym odcieniu, gdyż całość będzie się ze sobą zlewać.

Beżowy kolor w modzie

Moda to kolejna dziedzina, która niezwykle często wykorzystuje beż. Zarówno zestawienia uznawane za klasyczne, jak i te zgodne z najnowszymi trendami w modzie bardzo często wykorzystują kolor beżowy.

Klasyka w beżu

Klasyczne zestawienia ubrań to nie tylko odpowiednio dobrane barwy, ale również modele, uznawane za ponadczasowe. W tego typu stylizacjach kolor beżowy doskonale komponuje się z barwami takimi jak biała, czarna czy odcienie szarości. Kontrastowe kolory często stanowią jedynie niewielki dodatek do całości stroju.

Modny beż w nowoczesnym wydaniu

Jeśli jednak mowa o nowoczesnych zestawieniach koloru beżowego, często jedynym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Beż bowiem doskonale sprawdza się jako tło, na którym można łączyć ze sobą ciekawe kolory jak również ciekawe wzornictwo.

Dodaj komentarz