Stylowo urządzone mieszkanie

Stylowo urządzone mieszkanie

Piękne mieszkanie to nie tylko stylowo urządzony salon, kuchnia czy sypialnia, ale również niebanalna łazienka. Co prawda nie spędzamy w niej zbyt dużo czasu, ale warto zadbać, aby w jej wnętrzu czuć się dobrze podczas codziennych czynności higienicznych czy dłuższej, relaksującej kąpieli.

W wystroju łazienki, tak jak w przypadku innych wnętrz, bardzo ważna rolę odgrywa kolorystyka. W tej kwestii wybór jest w obecnych czasach ogromny, gdyż w sklepach możemy znaleźć płytki czy inne elementy wyposażenia łazienek w praktycznie wszystkich kolorach – modnej czerwieni, żółci, błękitu, fioletu i wielu innych. Nie mniej jednak poza tak często obecnie wybieranymi wyrazistymi barwami w łazience doskonale może się sprawdzić również kolor szary.

Szary jest obecnie bardzo modny i wbrew powszechnej opinii, wnętrza w jego odcieniach wcale nie musza być nudne czy przytłaczające. Szary kolor może mieć niesamowitą ilość odcieni i świetnie się łączyć z wieloma kolorami, szczególnie z tymi wyrazistymi, które sprawiają, że stonowane kolory nabierają charakteru i stylu. Do takich kolorów na pewno należy pomarańcz, żółć, czerwień czy też kolor turkusowy, choć trzeba pamiętać, że wybór powinien zależeć przede wszystkim od odcienia szarości. Drobiazgi w wyrazistych kolorach, np. mydelniczka czy ręczniki doskonale ożywią wnętrze.

Łazienka w kolorze szarym, to najczęściej szare ściany i podłoga, a wiec szare kafelki, stanowiące na ogół największą powierzchnię pomieszczenia. Nie musi być ona jednak gładka, w jednolitym kolorze, na ściany można bowiem wybrać płytki o nierównej powierzchni imitującej naturalny kamień, prezentujące się pięknie, niestety mniej wygodne w czyszczeniu w porównaniu do tradycyjnych, gładkich kafelków.

W wystroju łazienki w odcieniach szarości doskonale sprawdzi się drewno lub elementy wykonane z jego imitacji. Może to być obudowa wanny lub umywalki czy też szafka na kosmetyki, lub roleta w oknie. A propos okna – bardzo ważne jest też odpowiednie oświetlenie. Jeśli zdecydujemy się na kafelki w ciemniejszym odcieniu, warto zadbać o kilka punktów oświetleniowych, zwłaszcza jeśli w łazience nie ma okna.

Dodaj komentarz