Sprzęt AGD do zabudowy

Sprzęt AGD do zabudowy

Coraz częściej urządzając kuchnie decydujemy się na lodówki, piekarniki czy kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie wkomponować w nie ekspresów do kawy? Takie rozwiązanie posiada całkiem dużo zalet, a producenci i dekoratorzy wnętrz proponują coraz więcej rozwiązań tego typu.

Zalety ekspresów do kawy do zabudowy

Odpowiednio dobrane ekspresy do kawy do zabudowy pozwolą zaoszczędzić przestrzeń i nie będą w niej dominowały. Zazwyczaj takie urządzenia posiadają nowoczesny, a także ciekawy design więc mogą być pewnego rodzaju gadżetami oraz stanowić uzupełnienie wystroju kuchni.

Co ważne nie zajmują blatu, bo są najczęściej wstawiane w zabudowę mebli w tzw. słupku. Można je też wbudować w różnych pozycjach na przykład horyzontalnej lub wertykalnej. Co istotne umieszczenie ekspresu do kawy do zabudowy na odpowiedniej wysokości zwiększa komfort jego użytkowania.

Wady ekspresów do kawy do zabudowy

Podstawową wadą ekspresów do kawy do zabudowy jest ich wysoka cena. Niestety są one droższe od ekspresów wolonostojących tej samej klasy o 30-50%. Trudniej też utrzymać je w czystości. Jeśli z kolei nie mają podłączenia do wody to trzeba liczyć się z częstym uzupełnianiem wody w zbiorniku zwłaszcza, jeśli jest się kawoszem.

Na co zwracać uwagę kupując ekspres do kawy do zabudowy

Jeśli chodzi o konstrukcję i wyposażenie ekspresów do kawy do zabudowy to sprzęty tego rodzaju mają wbudowany młynek, ale można w nich stosować też kawę już wcześniej zmieloną. Powinno się też dać w nich przygotować różne rodzaje naparów. Ekspresy do kawy do zabudowy nie mogą ustępować pod względem ilości funkcji zwykłym ciśnieniowym urządzeniom. Automatyczny system czyszczenia i odkamieniania, wyjmowane pojemniki na skropliny oraz resztki kawy, a także systemy spieniania mleka oraz podgrzewania wody powinny obowiązkowo być na ich wyposażeniu. Droższe modele ekspresów tego typu zaopatruje się również w chowane pokrętła i mają podłączenie do ujęcia wody.

Podsumowanie

Ekspresy do kawy do zabudowy charakteryzuje przede wszystkim wygoda użytkowania, a także oszczędność miejsca. Ciekawy oraz oryginalny wygląd również ma znaczenie w czasie planowania zakupu sprzętu tego typu. Jeśli dysponuje się nieco większą ilością gotówki można pozwolić sobie na odrobinę luksusu i nabyć ekspres do kawy do zabudowy.

Dodaj komentarz