Jak zaprojektować ogród marzeń? Cenne porady znajdziesz w książkach

Jak zaprojektować ogród marzeń? Cenne porady znajdziesz w książkach

Przydomowy ogródek to wyjątkowe miejsce – przestrzeń, w której możemy odpoczywać, relaksować się, bawić czy spotykać z najbliższymi. Aby spędzanie w nim czasu było przyjemne, koniecznie trzeba zadbać o jego odpowiednią aranżację. Wartościową wiedzę w tym temacie mogą dostarczyć polecane poradniki ogrodnicze, które podpowiedzą, jak urządzić funkcjonalny i piękny ogród.

Zastanów się nad swoimi potrzebami

Tworzenie ogrodu od podstaw bez pomocy doświadczonego ogrodnika nie jest prostym zadaniem, ale może być świetnym doświadczeniem. Zanim zaczniesz, warto, abyś zajrzał do poradników ogrodniczych https://skupszop.pl/ksiazki/ksiazki-poradniki/ksiazki-dom-ogrod-poradniki-146283, z których dowiesz się więcej o roślinach i ich potrzebach czy wszelkich tajnikach ogrodnictwa. Zanim przystąpisz do pracy, zastanów się nad kilkoma kwestiami:

  • Rozważ, jakie funkcje ma pełnić ogród. Może chcesz, aby było ich kilka? Wtedy warto zdecydować się na podzielenie przestrzeni na strefy: wypoczynkową, reprezentacyjną, gospodarczą i grillową.
  • Bez projektu ani rusz. Zanim przejdziesz do jakichkolwiek prac, przygotuj projekt samodzielnie lub zleć to zadanie. To pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego chaosu.
  • Wybierając rośliny, będące kwintesencją każdego ogrodu, pamiętaj, że mogą mieć one rozmaite wymagania. Zanim udasz się do sklepu ogrodniczego, przeczytaj w książkach, jakie są gatunki i jakie są ich potrzeby. Zastanów się, czy będziesz w stanie odpowiednio często je podlewać i zapewnić im odpowiednią glebę, czy ilość światła?
  • Nie zapominaj o drobnych elementach takich jak np. trawnik. To niezbędna część każdego ogrodu, zatem warto wygospodarować na nią przynajmniej trochę miejsca. Zastanów się również nad tym, czy chcesz, aby znalazły się w nim ścieżki, murki i różne nawierzchnie.

Przystąp do działania

Gdy masz już wszystko ustalone, możesz przystąpić do działania i zacząć pracę. Oczywiście pamiętaj, że jeśli nie czujesz się na siłach, możesz zlecić wykonanie ogrodu profesjonalistom, którzy zrobią to za Ciebie od A do Z. Gdy jednak zdecydujesz się samodzielnie wszystko zrobić, zajrzyj na SkupSzop.pl – serwis, w którego ofercie znajdziesz nowe i używane poradniki ogrodnicze, które pomogą Ci w stworzeniu ogrodu marzeń. Wśród polecanych tytułów znajdują się m.in.: „Jak zaprojektować ogród marzeń” Danuta Młoźniak, czyli lektura, z której poznasz najważniejsze tajniki projektowania, zobaczysz przykładowe projekty i najlepsze zestawienia roślinne oraz dowiesz się, jak zamienić stary ogród w ogród marzeń. Możesz również sięgnąć po inne książki takie jak: „Ogród twoje miasto” Bohne Burkhard czy „Ogród pełen smaków” James Wong.

Dodaj komentarz