Dezynsekcja umożliwia skuteczną walkę z owadami. Zobacz, na czym polega!

Dezynsekcja umożliwia skuteczną walkę z owadami. Zobacz, na czym polega!

Obecność uciążliwych owadów w domu, mieszkaniu czy firmie to poważny problem. Niektórym wciąż wydaje się, że pojawia się on wyłącznie w zaniedbanych lokalach – nic bardziej mylnego. Insekty bowiem mogą być przenoszone na sierści psa lub kota, przedostają się przez nieszczelne okna czy drzwi i inne szczeliny. Gdy dostrzeżesz tych nieproszonych gości w swoich czterech ścianach, zdecyduj się na profesjonalną dezynsekcję.

Czym jest dezynsekcja mieszkania?

Dezynsekcja w Bydgoszczy to rozmaite działania, których celem jest zwalczenie owadów. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się karaluchów, pluskiew, much, komarów, os, szerszeni i innych szkodników. Ich obecność jest najczęściej problemem w magazynach, sklepach czy lokalach gastronomicznych, ale nierzadko zdarza się, że dezynsekcja wykonywana jest również w prywatnych mieszkaniach czy domach.

Dlaczego trzeba jak najszybciej pozbywać się insektów?

Istnieje kilka powodów, dla których trzeba jak najszybciej wyeliminować występujące insekty. Przede wszystkim ich obecność jest niekomfortowa i niehigieniczna, a na dodatek – o czym nie każdy wie – owady przenoszą różne choroby odzwierzęce i bakteryjne.

Jako przykład weźmy komary, które mogą przenosić takie choroby jak m.in. malaria, żółta febra, gorączka Zachodniego Nilu, japońskie zapalenie mózgu i wiele innych.

Owady w miejscu pracy mogą również niekorzystnie wpłynąć na wizerunek marki. W związku z tym gdy tylko dostrzeżesz pierwsze niepokojące sygnały świadczące o ich obecności, czym prędzej skontaktuj się z fachowcami z firmy D3 Hemmerling.

Jakie istnieją metody usuwania owadów?

Dezynsekcja obejmuje działania, które można przeprowadzać nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Sposoby zwalczania szkodników są naprawdę różne, lecz najczęściej sięga się po takie metody dezynsekcji jak:

  • metoda opryskowa – polega na naniesieniu odpowiedniego preparatu owadobójczego na powierzchnię przy użyciu specjalnego opryskiwacza. To najprostsza metoda na pozbycie się niechcianych gości,
  • metoda żelowa – jest dość nową metodą likwidacji szkodników i polega na wyłożeniu specjalnego żelu w miejscu, w którym występują szkodniki. Niestety, ten sposób jest skuteczny tylko w przypadku niektórych insektów takich jak np. karaluchy czy prusaki,
  • zamgławianie ULV – to metoda polegająca na wytworzeniu z cieczy roboczej mgły o bardzo małych kropelkach, a ta z kolei dociera w dosłownie każdą szczelinę,
  • zamgławianie termiczne – polega na wykorzystaniu wysokiej temperatury i wytwarzaniu mgły złożonej z substancji trującej o lekkich i mikroskopijnych kropelkach, która przedostaje się w trudno dostępne miejsca.

Usunięcie insektów raz-dwa jest możliwe – zaufaj w tej kwestii profesjonalistom i szybko pozbądź się problemu!

Dodaj komentarz