Jak wykorzystać szafę na maxa?

Jak wykorzystać szafę na maxa?

Wiosna to idealna pora na to, żeby wywietrzyć szafę. Prawdopodobnie wywietrzenie to spowoduje, że część rzeczy trafi do lamusa. I bardzo dobrze. Nie można przetrzymywać wszystkich ubrań w szafie, która już pęka w szwach. Zimowe płaszcze i grube swetry schowaj do pawlacza. OK, ale co zrobić z całą resztą?

Na początek warto zrobić selekcję i zróżnicować ubrania na dwie grupy – często noszone i rzadko noszone. Te ubrania, które lubimy nosić na co dzień wiesza się lub układa na półkach, które są najbardziej pod ręką. Natomiast ciuszki przeznaczone na specjalne okazje lepiej odłożyć na dalszy plan. Aby nie uległy zakurzeniu lub zagnieceniu można schować je do plastikowych lub kartonowych pojemników. Kartonowe pudła warto podpisać, aby nie było problemu z oszukaniem konkretnej rzeczy.

Jeżeli w szafie brakuje półek, to można temu zaradzić przez zawieszenie na drążku poziomych przegród. Spełniają taka samą funkcję co półki – można na nich ułożyć bluzki, sweterki, spodni itd. każda kobieta kocha buty i torebki. Niektóre mają tych dóbr aż nadto – nie wiadomo, co zrobić z tym dostatkiem i w rezultacie torebki i pantofle walają się po szafie albo po całym pokoju. A przecież wystarczy zapakować te użyć prostych sztuczek. Aby torby nie straciły swojego kształtu, można zawieszać je na haczykach. W celu maksymalnego wykorzystania miejsca można do toreb nakłaść inne przedmioty – szaliki, apaszki, czapki, rękawiczki itp.

Za buty można zapłacić fortunę, dlatego powinno się o nie dbać. Jeżeli będą przygniecione stosem innych butów, to ulegną deformacji i zabrudzeniu. Można temu bardzo łatwo zapobiec – kartonowe lub plastikowe pudła. Te plastikowe są praktyczniejsze, bo są przezroczyste, więc nie ma problemu z wybraniem interesującej nas pary obuwia. Ale i z kartonowymi można sobie poradzić – każde pudło podpisać, lub – jeszcze lepiej – umieścić naklejkę z rysunkiem lub zdjęciem butów. Panie, które posiadają bardzo liczną kolekcję obuwia niezwykle cenią sobie takie rozwiązanie.

Skąd wziąć te wszystkie gadżety? Jeśli ktoś posiada zdolności manualne, to ma bardzo duże pole do popisu, bo wykonanie pudełka lub podwieszanej półki w tkaniny może okazać się frajdą. Natomiast w przypadku osób, które posiadają dwie lewe ręce lepiej odwiedzić sklep z akcesoriami wnętrzarskimi lub zamówić pudła i wieszaki przez sklep internetowy Leroy Merlin.

Dodaj komentarz