Folia grzewcza na podczerwień – wygodna i nowoczesna forma ogrzewania

Folia grzewcza na podczerwień – wygodna i nowoczesna forma ogrzewania

Zastanawiasz się, jaką formę ogrzewania wykorzystać w domu lub mieszkaniu? Zależy Ci na dużej wygodzie i prostej konserwacji (lub braku konieczności jej dokonywania), a także nowoczesności i bezpieczeństwa? W takim wypadku z pewnością folia grzewcza na podczerwień jest warta rozważenia. Czym się ona charakteryzuje i dlaczego Polacy coraz częściej się na nią decydują? Czy jest ona trudna w montażu? Jaki jest jej koszt? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej.

Folia na podczerwień – podstawowe informacje

Będąca przedmiotem tego artykułu folia grzewcza na podczerwień może być ulokowana w podłodze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ją w suficie. Koszt zamontowania jej w całym domu lub mieszkaniu zależny jest od takich czynników, jak powierzchnia nieruchomości, metoda montażu (a więc właśnie między innymi to, czy folia ma być umieszczona pod podłogą, czy w suficie), a także wybrane termostaty.

Ogółem mówiąc, można się spodziewać kosztu rzędu kilkunastu tysięcy złotych, ale, żeby mieć pełen obraz sytuacji, najlepiej po prostu zgłosić się do firmy, która zajmuje się montażem takiej folii i poprosić ją o dokonanie wyceny dla naszej nieruchomości.

Kiedy już instalacja zostanie założona, nie wymaga ona regularnego serwisowania ani nawet jakiejkolwiek konserwacji ze strony użytkownika. Możemy więc cieszyć się komfortem termicznym bez konieczności marnowania czasu na czyszczenie grzejników czy innych elementów.

Maty grzewcze charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa, dzięki czemu nie musimy się obawiać jakichkolwiek tragicznych wypadków z udziałem płomieni czy trujących gazów. Do ogrzewania za ich pomocą wykorzystywana jest energia elektryczna, która niemal w całości przerabiana jest na energię cieplną, można więc mówić o bardzo wysokiej wydajności tego typu systemu grzewczego.

Co jeszcze warto wiedzieć o folii na podczerwień?

Folię na podczerwień można sparować z instalacją fotowoltaiczną lub innym rodzajem instalacji zapewniającej dostęp do ekologicznej, bezpłatnej energii elektrycznej. Nie tylko możemy w ten sposób ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale też zanotować znaczne oszczędności, tak więc dzięki matom grzewczym łączymy przyjemne z pożytecznym.

System ogrzewania oparty na folii na podczerwień jest bardzo szybki i prosty w obsłudze. Nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy czy specjalistycznych umiejętności, nie marnuje dużej ilości czasu użytkownika i nie wiąże się z ryzykiem poparzenia czy zatrucia. Jest to więc dobry wybór dla osób, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale też oszczędzić swój czas i energię.

Dodaj komentarz