Co pasuje do ceglanej ściany?

Co pasuje do ceglanej ściany?

Piękna ceglana ściana to prawdziwa ozdoba domu urządzonego w stylu industrialnym. Stylizacja taka wzorowana jest na starych pofabrycznych loftach z lat 50 ubiegłego wieku. Przestronne wysokie wnętrza i kuchnia otwarta na salon jej sprzyjają, chociaż nie są warunkiem koniecznym. Obecnie styl ten zagościł nawet w niewielkich kawalerkach. Sprawdźcie, co do niego pasuje i dobrze zaprezentuje się na tle ceglanej ściany. 

Jakie meble ustawić przy ceglanej ścianie?

Jak przystało na styl industrialny, meble ustawione przy ceglanej ścianie powinny cechować się pewną surowością i zawierać elementy metalu. Znakomicie zaprezentują się więc otwarte regały z metalowym stelażem najlepiej w kolorze czarnym, przypominające wyglądem te, których używa się w warsztatach, czy piwnicach. Można na nich ustawić książki, czy inne elementy wystroju, podkreślające styl loftowy, np. metalowe świeczniki, ale dodatków nie powinno być za dużo. Styl ten bowiem lubi rozwiązania minimalistyczne. Innym meblem, który znakomicie zaprezentuje się na tle ceglanej ściany, będzie skórzana sofa, czy wygodne fotele ze stolikiem kawowym wykonanym ze szkła lub drutu. Meble nie powinny sprawiać wrażenia ciężkości, a ich wymiary powinno dostosować się do wielkości pomieszczenia, w taki sposób, aby go nie przytłaczały. 

Co wieszać na ceglanej ścianie?

Pomieszczeniu z ceglaną ścianą klimatu mogą dodać także przedmioty wiszące, które świetnie skomponują się z cegłą. Będą to industrialne lampy, czy kinkiety zawierające jedynie żarówki i widoczne na wierzchu kable, czy też inne przypominające fabryczne reflektory. Mile widziane są również dużych rozmiarów lustra z czarnymi szprosami. Warto je zastosować szczególnie w niewielkich pomieszczeniach stylizowanych na lofty, ponieważ taki zabieg optycznie je powiększy. Ceglana ściana dobrze komponuje się również z roślinnością. Wiszące kwietniki warto wybrać z metalu, podobnie jak osłonki na doniczki. Niezależnie od tego, jeśli ściana jest duża, można umieszczać na niej plakaty za szkłem oprawione w metalowe ramy. Ich tematyka jest dowolna, ale jeśli chce się dodać klimatu, powinno to być coś związanego z nowojorską bohemą. 

Dobrze utrzymana i odpowiednio wyeksponowana ceglana ściana podkreśli urok industrialnego wnętrza. Aby tak się stało, ważne jest to, co przy niej się ustawi, czy na niej zawiesi. Powyższe wskazówki pozwolą na dobranie odpowiednich elementów wystroju, które znakomicie pasują do industrialnego wnętrza. Nie można jednak zapomnieć, że znaczenie ma całe wyposażenie loftu, nie tylko przedmiotów umieszczonych przy ceglanej ścianie. Dobrze będą wyglądały w lofcie wysokie stołki barowe, zwane hokerami oraz inne meble wykonane z drewna łączonego z metalem lub szkłem. 

 

 

 

Dodaj komentarz