Stara cegła w białych odcieniach jako unikalna dekoracja

Stara cegła w białych odcieniach jako unikalna dekoracja

Białe płytki z cegły rozbiórkowej to niezwykle popularny element dekoracyjny w nowoczesnych wnętrzach. Szturmem zdobywa kolejne mieszkania i prawdopodobnie zostanie na długo popularnych trendach wnętrzarskich. Jest uniwersalna i elastyczna w kreowaniu kompozycji, dlatego też inspiruje najlepszych projektantów. Jak zatem zaaranżować przestrzeń domową, aby stara cegła w odcieniach bieli zachwyciła zarówno domowników, jak i gości. Sprawdź!

Nie tylko surowy minimalizm skandynawski

Choć może się wydawać, że stara cegła odnajdzie się tylko w stylu scandi, to bardzo mylne wyobrażenie. Nie zmienia to oczywiście faktu, że białe płytki z cegły rozbiórkowej są doskonałą i najbardziej klasyczną bazą stylu skandynawskiego. Jednakże ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do aranżacji inspirowanych wnętrzami Norwegii czy Szwecji. Białą cegłę można z powodzeniem wykorzystać na wiele sposobów.

Stara cegła na surowo

Biel to ulubiony kolor w stylach ocierających się o industrializm i minimalizm. Właśnie dlatego stara cegła w tym odcieniu doskonale prezentuje się jako podstawowa dekoracja w salonie albo w sypialni. We wnętrzach open space stara cegła sprawdzi się zarówno na całej powierzchni głównej ściany oraz jako element wykończenia ścianek działowych.

Biała stara cegła z rozbiórki bardzo fajnie prezentuje się też w połączeniu z betonem architektonicznym, który jest szczególnie popularny w aranżacjach industrialnych. Pofabryczne lampy, a także specjalnie odsłonięte instalacje elektryczne na tle cegły wyglądają wręcz rewelacyjnie.

Warto pamiętać, że o ostatecznym wyglądzie aranżacji decyduje niewielki detal jakim jest kolor fugi. Stara cegła nadaje się na wykończenie ściany za telewizorem, za łóżkiem, a także jako nieszablonowe wyspy kuchennej w aneksie, sprawdź https://e-ceglanafantazja.pl/ . Aranżację z płytkami z cegły rozbiórkowej można uzupełnić między innymi metalowymi, szklanymi i miedzianymi dekoracjami.

Stara cegła w stylu vintage

Wiele osób kojarzy styl vintage tylko i wyłącznie z czerwoną cegłą. To błąd. Style wnętrzarskie z czasem ewoluują. Niektóre z nich zaczynają odpowiadać naszym potrzebom, a także dostosowują się do innych warunków mieszkaniowych i możliwości, jakie dają nam nowoczesne materiały wykończeniowe.

Jeżeli chcemy przeprowadzić remont w pomieszczeniach utrzymanych w jasnej tonacji, które mają niewielką powierzchnię, stara cegła wpisuje się w taką estetykę idealnie. Warto pomyśleć o płytkach z cegły, które posiadają lekkie przebicia czerwieni. Taki akcent dodaje dekoracji charakteru i przywodzi na myśl zabytkową ceglaną ścianę bieloną farbą. Tło, na które składa się biała stara cegła to idealna baza dla mebli i dodatków z różnych epok. Spotyka się je często na pchlich targach lub można znaleźć u babci na strychu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby postarzyć posiadane już meble, na przykład poprzez odpowiednio dobraną okleinę.

Starodawny charakter stylu vintage jest bez wątpienia ikoną ponadczasowego piękna. Nigdy się nie starzeje ani nie wychodzi z mody. Warto zatem wykończyć w ten sposób swoją sypialnie lub nawet całe mieszkanie.

Dodaj komentarz