Obrazy na płótnie – na prezent i nie tylko 

Obrazy na płótnie – na prezent i nie tylko 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Mimo że zostało do nich jeszcze ponad miesiąc, to warto już zawczasu zacząć przygotowywać prezenty. W ostatniej chwili może się okazać, że zabraknie tego co chcieliśmy kupić lub czas oczekiwania będzie za długi. Dlatego prezenty świąteczne warto zacząć przygotowywać już teraz. Jeżeli jednak jeszcze nie masz pomysłu, to przychodzimy z pomocą. Zobacz, dlaczego warto wybrać obraz na płótnie, i gdzie możesz się w taki zaopatrzyć. 

Obraz na płótnie – pomysł na spersonalizowany prezent 

Obrazami na płótnie możemy obdarować swoich najbliższych. To świetny pomysł na spersonalizowany prezent, który  będzie przywodził na myśl najmilsze wspomnienia. Jak uzyskać taki efekt? Fotoobrazy na płótnie powstają poprzez nadrukowanie wysokiej jakości zdjęcia na płótno, które następnie zostaje naciągnięte na drewnianą ramę. Dzięki wykorzystaniu metody odbitego lustra oraz zadrukowaniu także boków obrazu, efekt końcowy jest niemalże trójwymiarowy. Jakie zdjęcie wybrać? 

Zdjęcie do fotoobrazu musi być wysokiej jakości. W innym przypadku format ulegnie rozpikselowaniu, a nadruk będzie nieestetyczny. Nie oznacza to jednak, że musimy mieć profesjonalne zdjęcie. Amatorskie fotografie również można wykorzystać, musimy jednak zwrócić uwagę na to, żeby były one wykonane lepszej jakości sprzętem. Najlepiej aparatem cyfrowym, chociaż nowe smartfony również wykonują wysokiej jakości zdjęcia. 

Sam wybór fotografii zależy już całkowicie od nas samych. Możemy postawić na zdjęcie z pamiętnych wakacji. Dzięki temu osoba obdarowana będzie mogła, za każdym razem kiedy spojrzy na obraz, wspominać najlepsze momenty. Ciekawym pomysłem jest także umieszczenie wspólnego zdjęcia lub fotografii, którą wykonała sama osoba obdarowywana. 

Dlaczego warto wybrać obraz na płótnie? 

Obrazami na płótnie możemy udekorować każdą ścianę. Ich uniwersalny design pasuje do różnego rodzaju wnętrz oraz różnej stylistyki wystroju. Fotoobraz na płótnie sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, jak i kuchni. Jedynym miejscem, gdzie nie warto go wieszać to łazienka. Pamiętajmy, że rama obrazu wykonana jest z drewna, a płótno, mimo że zabezpieczone może być podatne na wilgoć.  

Poza tym, obrazy na płótnie są wytrzymałe i dużo lepszej jakości niż plakaty czy fotografie. Ciekawą propozycją jest stworzenie wieloczęściowego obrazu. To dobre rozwiązanie do dużych pomieszczeń, które potrzebują dodatkowego urozmaicenia. Motywy możemy nadrukować w kilku częściach i wykreować oryginalną kompozycję. 

Dodaj komentarz