Jak udekorować dom na Boże Narodzenie

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie

 

dekoracja domu na święta

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Coraz częściej w sklepach możemy zobaczyć świąteczne prezenty i dekoracje do domu. To wyjątkowy czas, który ma w sobie wiele magii. Warto zadbać o wygląd swojego domu i udekorować go w odpowiedni sposób. Zobacz jak udekorować dom na Boże Narodzenie, aby zachwycał on swoim wyglądem.

Świąteczne okno

Dekorowanie domu na święta możesz zacząć od okien. Możesz na nich powiesić wiszące dekoracje w kształcie śnieżynek lub wianki wykonane z naturalnych materiałów. Doskonale będą wyglądać te zrobione z gałązek choinki, szyszek, plastrów pomarańczy i lasek cynamonu. Dobrym pomysłem będzie też zmiana wystroju parapetu. Możesz na nim postawić świąteczne figurki i świeczki. Jeśli pod oknem masz grzejniki, to warto pomyśleć również o nich. Ozdób je zawieszkami lub dekoracyjnymi skarpetami, które kojarzą się z tymi, w których św. Mikołaj zostawia prezenty. Jeśli masz grzejniki kanałowe i nie masz gdzie powiesić takich dekoracyjnych skarpet, to możesz przyczepić je do kominka lub za pomocą przyssawek do szyby okna.

Choinka

Drzewko udekorowane bombkami to symbol świąt, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Jeśli masz taką możliwość, to zamiast sztucznej choinki wybierz tę prawdziwą i pachnącą lasem. Zrezygnuj też z plastikowych ozdób i postaw na naturalne dekoracje z pierniczków, pomarańczy, papieru, lasek cynamonu i szyszek. Tak udekorowana choinka wprowadzi do mieszkania magię świąt, a dodatkowo sprawi, że w całym domu będzie unosić się piękny zapach. Jeśli masz w domu grzejniki kanałowe lub tradycyjne, to staraj się taką żywą dekorację postawić jak najdalej od nich. Zbyt duża temperatura może spowodować, że igły z prawdziwej choinki szybko opadną i nie będzie ona wyglądała już tak ładnie.

Koce i poduszki

Dekoracyjne poduszki i koce, które towarzyszyły Ci jesienią czas zastąpić na te świąteczne. Takie elementy potrafią naprawdę odmienić wygląd całego mieszkania i sprawić, że wnętrze zrobi się przytulne i będzie roztaczać świąteczny klimat. Połóż na kanapie dekoracyjne poduszki ze świątecznym motywem. Mogą to być śnieżynki, renifery itp. Nie zapomnij też o miękkim kocu, pod którym będziesz mógł się położyć z kubkiem ciepłej herbaty i książką. Przytulne tkaniny ze świątecznym motywem to must have każdego domu w okresie przedświątecznym.

Lampki

Lampki mogą ozdabiać nie tylko choinkę, ale także ściany i okna mieszkania. Jeśli włączysz je po zmroku, to Twój dom nabierze ciepłego klimatu, który jest niezbędny podczas świąt Bożego Narodzenia. Staraj się wybierać lampki, które świecą ciepłym światłem i są zasilane na baterie.

Dodaj komentarz