Uszczelki do okien PCV – dlaczego mają tak duże znaczenie?

Uszczelki do okien PCV – dlaczego mają tak duże znaczenie?

Żaden model okien w Polsce nie jest tak popularny, jak okna PCV. Właśnie dlatego coraz więcej naszych rodaków sięga także po uszczelki do okien PCV, które pozwalają na jeszcze lepsze uszczelnienie tych i tak już szczelnych okien. Zakup dobrze dobranej uszczelki może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu, co w tym sezonie grzewczym będzie wyjątkowo istotne, z powodu podwyżek cen prądu i gazu w Polsce.

Jak wiadomo, to właśnie prawidłowa termoizolacja pozwala na największe oszczędności na ogrzewaniu, dlatego jak najbardziej polecamy zamontowanie uszczelki w oknach PCV jeszcze przed nadejściem pierwszych mrozów, ponieważ montaż uszczelki przy ujemnych temperaturach nie jest możliwy. Zatem jeśli zależy Ci na ciepłych, szczelnych oknach w tym sezonie grzewczym, wówczas wybierz uszczelki odpowiednie dla Twojego modelu okien i zabierz się za uszczelnianie, nim na dworze zrobi się naprawdę zimno.

Jakie są najlepsze uszczelki do okien PCV i jak je poprawnie zamontować w oknie?

Dobrej jakości uszczelki do okien PCV zamontujesz za pomocą pianki do montażu. W przypadku uszczelki plastikowej sięgnij po model uszczelki EPDM, która pozwoli Ci na solidne zabezpieczenie okna przed mającym nadejść zimnem i chłodem. Model EPDM doskonale będzie niwelować każdy rodzaj nieszczelności, jaki pojawia się w Twoim oknie PCV. Wciśnij uszczelkę w szparę, którą chcesz uszczelnić i odczekaj jakiś czas, aż klej złapie uszczelkę. Po upływie około jednej godziny sprawdź, czy uszczelka trzyma się okna.

Jeśli zamontowałeś swoje uszczelki do okien PCV kilka lat temu, wówczas dobrze jest sprawdzić, w jakim są one stanie. Co jakiś czas takie uszczelki należy wymienić, zwłaszcza jeśli ostatnie zimy były wyjątkowo mroźne. Takie zachowanie pozwoli Ci utrzymać ciepło w Twoim budynku przez cały rok, co jest niezwykle ważne dla Twojego zdrowia oraz dla stanu Twojego portfela.

Uszczelnianie okien domowymi sposobami a montaż uszczelki do okna PCV

Zdecydowanie bardziej wydajnym rozwiązaniem jest zamontowanie uszczelki do okien PCV niż samodzielne uszczelnianie okien domowymi sposobami. Położenie grubego koca na parapecie owszem, nieco uszczelni pomieszczenie, jednak nie można tego porównać do działania solidnie zamontowanej uszczelki okiennej. Zatem jeśli tylko możesz, to nie oszczędzaj na swoim komforcie cieplnym i zakup dobre uszczelki wysokiej jakości. Pamiętaj o tym, aby je zamontować przed pojawieniem się zimy, gdyż ujemne temperatury uniemożliwiają montaż uszczelki w oknie Twojego domu lub mieszkania czy innego budynku, jaki chcesz ocieplić.

Dodaj komentarz