Polimeryzacja posadzek krok po kroku

Polimeryzacja posadzek krok po kroku

Polimeryzacja posadzki nazywana jest także akrylowaniem powierzchni. To proces, który polega na nałożeniu na nią odpowiednich substancji. Ich zadaniem jest utworzenie twardej, odpornej na zniszczenia powierzchni na podłodze. Warto sprawdzić jak przebiega polimeryzacja posadzki oraz gdzie ją przeprowadzić. Czy można zrobić to samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę?

Jak przeprowadzić polimeryzację posadzki? Wskazówki krok po kroku

Prawidłowo przeprowadzona, skuteczna i trwała polimeryzacja składa się z kilku etapów. Pominięcie lub niedokładne wykonanie któregoś z nich może spowodować nie tylko brak efektu pracy, ale i zniszczenie posadzki. Pierwszym krokiem jest przygotowanie powierzchni. Polega on na dokładnym usunięciu brudu i kurzu z podłogi. Następnie konieczne jest pozbycie się najbardziej opornych zabrudzeń, jak i starych warstw polimerowych. Zazwyczaj używa się do tego silnych zasadowych środków chemicznych, dlatego po umyciu podłogi konieczne jest jej zneutralizowanie, by zwiększyła się przyczepność polimerów. Zazwyczaj robi się to za pomocą czystej wody. Posadzkę należy czyścic tak długo, aż usunięte zostaną wszelkie detergenty. Następnie należy czekać do całkowitego wyschnięcia podłogi. Na tak przygotowaną powierzchnię można nałożyć polimery. W zależności od rodzaju i stopnia użytkowania podłoża, do jego prawidłowego zabezpieczenia potrzebna może być jedna warstwa lub klika. Ponadto w zależności od miejsca wykorzystywane są różnego rodzaju środki polimeryzujące, dopasowane do jego charakterystyki. Po wyschnięciu, dla utrwalenia efektów, warto wypolerować podłogę.

Jak można zauważyć, jest to dość skomplikowany proces, dlatego warto zlecić go profesjonalistom. Polimeryzacja posadzek wykonana przez YesCzysto.pl będzie nie tylko przeprowadzona rzetelnie, ale i szybko oraz sprawnie. Wynika to z szerokiego doświadczenia pracowników firmy, jak i wysokiej klasy środków chemicznych oraz przyrządów wykorzystywanych podczas pracy. Jest to proces długotrwały (może zająć od 12 do 24 godzin), wymagający dokładności oraz skupienia.

Jakie efekty daje polimeryzacja posadzek?

Polimeryzacja posadzek staje się coraz popularniejsza z powodu szeregu zalet, które posiada. Dzięki przeprowadzeniu tego procesu podłoże staje się bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo dużo łatwiej jest je wyczyścić z zabrudzeń, nawet tych opornych. Powierzchnia jest odporna na działanie cieczy, spowolnione jest namnażanie się drobnoustrojów. Dzięki polimeryzowaniu powierzchnie stają się antypoślizgowe, są dużo bezpieczniejsze dla użytkowników. Oprócz względów praktycznych warto zaznaczyć, że jego działanie sprawia, że posadzka wygląda bardziej elegancko, dzięki odbijaniu światła. Zniwelowane są wszelkiego rodzaju rysy oraz przebarwienia, podłoga jest odnowiona. Warto podkreślić, że do zachowania efektów polimeryzacji na jak najdłuższy czas konieczne jest stosowanie odpowiednich środków do konserwacji podłóg.

Gdzie powinna być wykonana polimeryzacja podłóg?

Polimeryzacja nie może być przeprowadzona na wszystkich typach posadzek, a jedynie na tych jednolitych. Oznacza to, że zabezpieczyć można ten sposób podłogi: azbestowe, bitumiczne, betonowe, kamienne, winylowe, a także wykonane z: colowinylu, lastriko, linoleum, PCV. Zazwyczaj polimeryzację wykonuje się w często uczęszczanych miejscach publicznych, takich jak:

  • domy opieki,
  • lokale handlowe,
  • placówki medyczne,
  • przedszkola,
  • restauracje,
  • sale sportowe,
  • szkoły,
  • urzędy,
  • żłobki.

Polimeryzacja wykonana może być także we wszelkiego rodzaju firmach – biurach, zakładach przemysłowych czy serwerowniach. Co ciekawe, coraz częściej ma zastosowanie także w prywatnych domach.

Dodaj komentarz