Okna wizytówką naszego domu

Okna wizytówką naszego domu

dekoracje okienne

Okna,zaraz obok drzwi wejściowych,tworzą wizerunek naszego domu. Każdy z nas dba o to,by pięknie się prezentowały zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Staramy się,aby na oknie zawisły piękne i nowoczesne żaluzje lub rolety,które idealnie współgrają z aranżacją wnętrza. Aby nadać im szyku dobieramy gustowne firany i zasłony. Na parapetach stawimy donice z kwiatami bądź inne dekoracje. Dbamy o to,by wszystko tworzyło wymarzoną całość,dzięki czemu każdy z nas może czuć się bardzo dobrze  i komfortowo w swoich czterech kątach.

Artykuł sponsorowany przez producenta okien PCV z Poznania – Domatus.pl

Okres świątecznych dni to dla nas szczególny czas. Staramy się go spędzać z najbliższymi,zasiadając przy wspólnym stole. Przygotowujemy świąteczne potrawy a każdy z nas ubiera elegancki strój. Dbamy także o odpowiedni wystrój wnętrz,który nadaje mu magicznej atmosfery. Przy tak szerokiej gamie ozdób świątecznych,jaką oferują nam sklepy nie trudno wybrać coś fajnego do naszego domu czy mieszkania. Ozdoby robione własnoręcznie równie pięknie się prezentują. Jest wiele miejsc w naszych domach,które można cudownie przyozdobić. Jednym z nich są właśnie okna. Mamy do wyboru naprawdę wiele możliwości, dzięki którym możemy je przepięknie przystroić. Mogą to być zarówno dekoracje wiszące jak i stojące,które można ustawić na parapecie.

Świąteczne dekoracje okienne

Jak przystroić okna podczas świąt?Pomysłów i sposobów jest na prawde wiele. Wszystko zależy od tego,co tak naprawdę lubimy i w jakim stylu mamy urządzone wnętrza. Mogą to być zarówno bogate dekoracje jak i te skromne,minimalistyczne,które świetnie będą się prezentować w nowoczesnych domach czy mieszkaniach. Również cała oprawa,czyli osłony okienne,firany czy zasłony odgrywają istotną rolę.

Jeżeli w dużej mierze zasłaniają okna,nie będziemy mieć niestety dużego pola do popisu. Zawsze można je zastąpić na okres świąteczny zasłonami z delikatnych i cienkich materiałów albo całkiem zdjąć i zaszaleć z ozdobami,które pięknie będą się prezentować na oknie.

Najpopularniejszymi dekoracjami okiennymi są ozdoby wiszące. Będą to różnego typu zawieszki,wiszące latarenki,kolaże o świątecznym motywie,ażurowe gwiazdki,bombki czy wieńce. Niezawodne będą także łańcuchy i światełka,które nadadzą wnętrzu magicznego klimatu. Jeżeli stawiamy na tradycję,kolorem dominującym będzie oczywiście czerwień,zieleń i złoto. W nowoczesnym stylu sprawdzą się odcienie bieli,szarości i srebra.

Wiele ozdób możemy równie dobrze wykonać sami w domu,zapewniając tym samym,na przykład dzieciom świetną zabawę. Mogą to być dekoracje wykonane z masy solnej,które przyozdobione świątecznymi kolorami i brokatem zawieszone na nitce będą się pięknie prezentować na tle okna. Jeżeli stawiamy zaś na naturę,świetnym pomysłem będą zabarwione np. złotym sprayem szyszki lub tradycyjnie wieniec z gałązek iglaków przyozdobiony świątecznymi bombkami czy plasterkami pomarańczy.

Nie zapominajmy także o możliwości malowania i oklejania szyb. Idealnym do tego będzie sztuczny śnieg w sprayu a dzięki świątecznym szablonom można stworzyć przepiękne malunki na szybie. Można również wykorzystać do tego specjalne farby przeznaczone do malowania po szkle. Wystarczy zdać się na wyobraźnię i dekoracja gotowa!

Świece i stroiki świąteczne

Jeżeli rezygnujemy z akcentów świątecznych na samym oknie,warto zadbać o ozdoby na parapecie. Idealnie sprawdzą się świece i stroiki,które są nieodłącznym elementem każdych świąt. Wolne miejsce na parapecie można również przeznaczyć na dekorację,która przedstawia jakąś scenę,np.szopkę Betlejemską. Tak samo jak w przypadku ozdób wiszących można je przygotować samemu. Wystarczy chociażby parę gałązek świerku i odrobina waty,by stworzyć zimową scenerię.

By pięknie i świątecznie przystroić nasze wnętrza nie musimy wydawać majątku na dekoracje. Choć producenci oferują nam szeroki wybór wśród ozdób świątecznych,wiele z nich możemy przygotować samodzielnie. Przyznać trzeba,że niejednokrotnie będzie to zadanie pracochłonne,ale będziemy mogli pochwalić się za to oryginalną dekoracją. Będzie to również świetna okazja,by spędzić miło i zabawnie czas z bliskimi. Odrobina czasu,chęci,wyobraźni i voilà gotowe 🙂

Dodaj komentarz