Obrazy z mchu – nietypowy i piękny pomysł na prezent

Obrazy z mchu – nietypowy i piękny pomysł na prezent

Podarowanie komuś tradycyjnego obrazu może być miłym gestem, ale nie da się ukryć, że nie jest to szczególnie efektowny czy nietypowy prezent. Jest jednak pewne rozwiązanie, które z jednej strony pozwala się wyróżnić, a z drugiej spełnia bardzo podobną funkcję, ponieważ również jest ozdobą ścienną. Mowa tutaj o obrazach z mchu. Czym się one wyróżniają, jak wyglądają, ile kosztują i czy trzeba je pielęgnować? Wszystkie te kwestie (i nie tylko) dokładnie omówimy poniżej. Zapraszamy!

Czym jest obraz z mchu?

Wiele osób o czymś takim, jak obrazy z mchu, mogło jeszcze w ogóle nie słyszeć. Powoli jednak takie ozdoby zyskują w Polsce popularność. Jest to nic innego, jak specjalny rodzaj mchu (chrobotek reniferowy), zaimpregnowany i umieszczony we framudze. Takie obrazy mogą różnić się wielkością i kształtem, ale zasada pozostaje taka sama: ich główną atrakcją jest piękny, żywy mech, który doskonale nada się na przykład do salonu czy sypialni.

Stanowi on doskonałą ozdobę, szczególnie, jeśli w danym pomieszczeniu i ogółem w całym domu znajdują się już inne akcenty roślinne bądź planujemy je dodać. Różnorodność wśród odcieni zarówno samego mchu (naturalnie ma on kolor szary, ale w procesie oprawiania jest on malowany za różne odcienie zieleni), jak i framugi, sprawia, że powinniśmy być w stanie bez większego problemu znaleźć produkt opowiadający naszym oczekiwaniom.

Ile kosztuje taki obraz i czy trzeba go pielęgnować?

W zależności od takich kwestii, jak rozmiar obrazu czy rodzaj framugi, obraz z mchu może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Osoby, które są w stanie doprowadzić do zwiędnięcia nawet kaktusy, z pewnością ucieszą się na wieść, że takiego obrazu nie trzeba wcale pielęgnować. Ani zraszać, ani podcinać. Bez żadnego udziału z naszej strony przez długie lata pozostanie on cały czas w nienaruszonej formie.

Ba – jego podlewanie jest zdecydowanie niewskazane i nie należy tego robić. Jednocześnie trzeba wskazać, że mech ten jest żywy i powinien utrzymać swoje właściwości przez nawet dekadę od zakupu. Po prostu nie jest to roślina, która wymaga podlewania, a wystarczy jej, aby w pomieszczeniu została zachowana optymalna wilgotność (taka sama, jak dla człowieka, więc w tym zakresie również nie będziemy musieli zazwyczaj podejmować żadnych szczególnych kroków).

Oryginalny, atrakcyjny wizualnie i niewymagający – taki właśnie jest obraz z mchu. To wszystko sprawia, że jest to bardzo dobry pomysł na prezent dla innej osoby (szczególnie, jeśli wiemy, że ktoś lubi w swoim domu czy mieszkaniu umieszczać ozdoby i dekoracje roślinne), ale też na zakup dla samego siebie.

Dodaj komentarz