Meble na wymiar – dla za wysokich i tych niższych

Meble na wymiar – dla za wysokich i tych niższych

Masz niemal 2 metry wysokości i wszystko jest za nisko, a może przeciwnie – Twój niski wzrost nie pozwala Ci nawet na dosięgnięcie wyższych szafek? Jeśli masz już dość udręki związanej z codziennym korzystaniem ze sprzętu domowego, może czas, aby zwrócić uwagę na meble na wymiar? Zdarza się też, że dom jest miejscami po prostu krzywy i żadne gotowe meble nie są w stanie odpowiednio wypełnić przestrzeni. Jak zdobyć „uszyte na miarę” mebelki?

Tak naprawdę jest tylko jeden właściwy sposób postępowania. Trzeba udać się do sklepu meblowego z wypisanymi na kartce wymiarami, jakich oczekujesz. Wręczasz sprzedawcy, ten przekazuje informacje dalej. Profesjonalistów, z którymi warto współpracować poznasz po tym, że nie przyjmą takiego zamówienia, tylko przyjadą do Ciebie w celu dokładnego zmierzenia przestrzeni i wykonania projektu. Wszystkie szczegóły zostaną też dokładnie omówione i poznasz ofertę sklepu w zakresie stosowanych materiałów. W ciągu kilkunastu dni do domu przyjeżdżają gotowe meble. Cena za tego rodzaju usługę może być wyższa niż za meble gotowe choć nie jest to regułą i wiele zależy z jakimi meblami porównujemy te robione na wymiar. W każdym razie często ważniejszy jest komfort korzystania niż cena danego przedmiotu, zwłaszcza że meble służą całe lata.

Oczywiście nie zawsze potrzebujesz mebli do powierzchni mieszkalnych. W takim wypadku możesz wziąć sprawy w swoje ręce – dosłownie. Uczysz się podstaw majsterkowania pod okiem kogoś, kto wie trochę więcej od Ciebie, a kto chce się z Tobą podzielić swoją wiedzą. Wbrew pozorom, zrobienie prostych mebli nie jest supermocą. Wystarczy trochę samozaparcia, zapoznania się z książkami lub artykułami branżowymi oraz zdolności manualne, a wszystko powinno pójść lepiej niż myślisz. Oczywiście takie meble są polecane raczej do garażu, warsztatu czy innych pomieszczeń o mało reprezentacyjnym charakterze. Z czasem i w miarę poszerzania posiadanej wiedzy, takie majsterkowanie może przerodzić się w hobby, a nawet działalność o zarobkowym charakterze.

Chodzi o to, aby meble na wymiar były solidnie wykonane. Warto więc poszukać odpowiedniej firmy, posiadającej doświadczenie i renomę.

Dodaj komentarz