Kupujemy nowy materac

Kupujemy nowy materac

Kupno dobrego materaca to teraz naprawdę wyjątkowo spory wydatek. Rynek oferuje nam najróżniejsze materace, sprężynowe, piankowe. Przed zakupem należy, więc się dobrze zastanowić, a najlepiej zasięgnąć rady fachowca, który uwzględni nasze preferencje i stan naszego zdrowia. Dobrze jest w domu, wziąć długopisy w dłonie i wypisać sobie naszą wagę, wzrost, ewentualne kłopoty z kręgosłupem, a nawet pozycję przyjmowana do spania, bo są to ważne czynniki decydujące o rodzaju potrzebnego materaca.

Dla osób przyzwyczajonych do spania na boku dobry będzie materac bardziej elastyczny i miękki, a dla tych śpiących na plecach wskazany jest materac twardszy. U nas musimy iść na kompromis, ja sypiam na boku a mąż na plecach. Idealnym rozwiązaniem dla nas, okazał się materac „ dual komfort”, który posiada zróżnicowaną twardość materaca, co oznacza, że na obszarach słabszego nacisku działa miękka warstwa zewnętrzna, a na miejsca zwiększonego nacisku działa wewnętrzna warstwa wyjątkowo twarda. Jadąc na większe zakupy przed weekendem, wstąpiliśmy po drodze do sklepu firmowego, który sprzedawał materace.

Nasze łóżko, już się prosiło o nowy materac. Podeszliśmy do sprawy poważnie i zasięgnęliśmy, naprawdę fachowej porady. Wybierając materac, powinniśmy mieć na względzie nasz wzrost i przede wszystkim wagę. Sprawa długości była już załatwiona, bo łóżko miało 2 metry długości i taki był potrzebny wymiar materaca, zresztą odpowiedni, bo 20 cm dłuższy od naszego wzrostu. Pozostawała jeszcze kwestia wagi. Do 80 kg może być materac miękki, ale, razem z mężem ważymy niestety dużo więcej i materac musiał być już nieco twardszy. Kompromisem był materac o zróżnicowanej twardości w poszczególnych warstwach, co umożliwiało prawidłowe podparcie każdej części ciała. Wzięliśmy, więc długopisy do rąk i wypisaliśmy sobie wszystkie informacje o materacach, aby w domu spokojnie się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz