Kanapy robione na wymiar – czym się wyróżniają? 

Kanapy robione na wymiar – czym się wyróżniają? 

Osoby urządzające małe mieszkania doskonale wiedzą, że umeblowanie takich przestrzeni czasami można porównać do ekwilibrystyki na najwyższym poziomie. Ograniczenia przestrzenne zmuszają do poszukiwania wygodnych rozwiązań, dzięki którym finalnie mieszkanie stanie się przestrzenią, w której czujemy się po prostu dobrze. Meble na wymiar to zdecydowanie opcja, którą warto wziąć pod uwagę, jeśli wnętrze nie chce współpracować z dostępnymi na rynku produktami. To również opcja gwarantująca optymalne zagospodarowanie przestrzeni, co w przypadku małego metrażu będzie miało kolosalne znaczenie.

Dlaczego warto kupić kanapę na wymiar?

Kanapy robione na wymiar to przede wszystkim pewność, że nasza koncepcja nie legnie w gruzach wraz z wniesieniem kanapy do mieszkania i zorientowaniem się, że jej rozmiar totalnie nie sprawdzi się w tym przypadku. Tworzone od podstaw meble są opracowywane pod konkretną przestrzeń, a zatem nie ma mowy o tym, by jakikolwiek element nie pasował do naszego wnętrza. Wbrew pozorom, tworzenie kanap na wymiar nie jest domeną wyłącznie małych mieszkań. Z takiej możliwości korzystają również osoby, które mają bardzo sprecyzowaną koncepcję tego, jak finalnie ma wyglądać dom lub mieszkanie. Możliwość stworzenia produktu od podstaw umożliwia również uczestniczenie w procesie od samego początku do końca. To klient po wstępnych konsultacjach dobiera materiały, z których powstanie kanapa. Decyduje nie tylko o kształcie, ale i rozmiarze i kolorze obicia.

Najwyższa jakość

Nie da się ukryć, że meble tworzone na wielką skalę odbiegają nieco jakością od tych, które powstają na indywidualne zamówienie. To jedna z największych zalet kanap tworzonych na wymiar. Wybierając takie rozwiązanie, decydujemy się na produkt z najwyższej półki. Dłuższy czas oczekiwania jest w tym przypadku niczym w porównaniu z efektem i produktem, który posłuży nam przez wiele lat. Doświadczeni projektanci najpierw stworzą projekt, a następnie wraz z klientem omawiają poszczególne partie wybranego modelu. Nie należy spodziewać się żadnych mankamentów, ponieważ kanapa zostanie stworzona z najwyższą starannością i dbałością o najdrobniejsze detale.

Wytrzymałość

Kanapy tworzone na indywidualne zamówienie są nieco droższe niż te znajdujące się w regularnej sprzedaży. Wynika to z faktu, iż mebel jest tworzony od podstaw, by idealnie dopasować się do danego wnętrza, ale również z tego, że tworzony jest z najwyższej jakości materiałów. Klient decyduje o każdym elemencie kanapy, począwszy od głębokości siedziska, a skończywszy na kolorze nóżek. Wybiera rodzaj sprężyn, a także materiał obiciowy. Finalnie otrzymuje produkt, który odznacza się bardzo dużą wytrzymałością. Warto wiedzieć, że wiele firm oferujących wykonanie kanapy na indywidualne zamówienie oferuje bezpłatne udostępnienie próbek materiału. W przypadku osób, które posiadają małe dzieci lub zwierzęta, najlepszym materiałem będzie skóra, lub tkaniny welwetowe. Są one bezproblemowe w kwestii czyszczenia.

Dodaj komentarz