Jakie kanapy skandynawskie do salonu wybrać?

Jakie kanapy skandynawskie do salonu wybrać?

Styl skandynawski od kilku lat bije rekordy popularności w aranżacjach wnętrz. Opiera się na połączeniu minimalizmu i silnych odniesień do natury, a więc użyciu drewna. W salonie w stylu skandynawskim najważniejszym elementem jest kanapa, która obowiązkowo musi cechować się chłodną elegancją, subtelnością, prostotą i miłym dla oka profilowaniem, który poza kolorem, stanowi jej największą ozdobę. Jakie kanapy skandynawskie warto wybrać do salonu? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

Kanapa skandynawska z funkcją spania

Kanapy skandynawskie najczęściej stanowią elementarny element nowoczesnego salonu, zapewniając mu unikatowy wygląd. Niemniej ważne jest to, że zapewniają domownikom strefę odpoczynku, a przecież właśnie z nim kojarzy nam się przede wszystkim salon. Coraz więcej modeli jest jednak wyposażonych w funkcję spania, przez co kanapa ma jeszcze szersze zastosowanie. O ile za dnia stanowi miejsce, w którym spotykają się domownicy lub ich goście, o tyle w nocy może stać się dodatkowym miejsce do spania dla któregoś z domowników czy gości. W tej kategorii znajdują się zarówno kilkuosobowe rozkładane sofy w stylu skandynawskim, jak i efektowne narożniki, które można rozłożyć do postaci pełnoprawnego łóżka.

Jaki kolor kanapy wybrać?

Kolor kanapy w stylu skandynawskim powinien być wybierany zgodnie z indywidualnymi preferencjami oraz wystrojem w pomieszczeniu. Warto jednak wiedzieć, jakie wrażenie robią poszczególne barwy i jak wpływają na odbiór całego pomieszczenia. Kanapa w kolorze białym będzie najtrudniejsza do utrzymania w czystości, ale sprawi, że salon będzie wyglądał na bardziej przestronny. Sprawdzi się w przypadku zwolenników monochromatycznego stylu. Beżowe kanapy świetnie pasują do drewna i nadają wnętrzom przytulności, a szarość przełamuje jasną kolorystykę salonów w stylu skandynawskim i nadaje pomieszczeniom więcej elegancji. Kolor czarny nie jest często stosowany, ale w towarzystwie odpowiednich dodatków może nadać wnętrzom unikatowy styl. Z kolei szmaragdowa zieleń lub ciemny fiolet sprawią, że salon będzie miał bardziej ekskluzywny charakter. Często warto zdecydować się na odcień, który będzie pasował do innych dodatków, takich jak obrazy na ścianach, lampy czy też doniczki.

Jaki model wybrać?

Jeśli salon jest przestronny, domowników jest wielu lub często przyjmują u siebie gości, warto zdecydować się na czteroosobową kanapę Juno. Ciekawym wariantem jest również duży narożnik Sorbi. W przypadku mniejszych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem może okazać się trzyosobowa sofa Sateo. Jej dodatkowym walorem jest fakt, że należy do sof rozkładanych i posiada pojemny pojemnik na pościel. Może więc w każdej chwili zamienić się w wygodne łóżko dla gości lub domowników, a poza tym bardzo efektownie się prezentuje. Z kolei sklep Scandic Sofa oferuje kanapy w stylu skandynawskim, które mają najróżniejsze formy i kształty, a przy okazji zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak bukowe drewno czy włoskie tkaniny.

Dodaj komentarz