Jakie drzewka ozdobne kwitnące będą najlepszą opcją?

Jakie drzewka ozdobne kwitnące będą najlepszą opcją?

Jak wiadomo, drzewka ozdobne w ogrodzie urzekają swoją niezwykłością. Pozwalają bowiem nie tylko na ożywienie wyglądu otoczenia, ale również dopełnienie kompozycji czy podkreślenie stylu określonego ogrodu. Na jakie drzewka warto się zdecydować?

Klon palmowy 

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu niewielkie drzewko, którego wysokość oscyluje od 5 do 8 metrów. Należy mieć świadomość, że klon palmowy swój efektowny wygląd zawdzięcza przede wszystkim pięcio-/siedmiopalczastym wyciętym liściom czy parasolowatej koronie. Ponadto liście w zależności odmiany mogą przybrać kolor zielony, kremowy, czerwony czy złoty. Rekomendowane jest postawienie na to drzewko osobom posiadającym niewielki ogród. Godny uwagi jest fakt, że najlepiej będzie rosło na wilgotnym, kwaśnym, a także żyznym podłożu. 

Magnolia 

Magnolia to z kolei drzewko cieszące się ogromną popularnością. Jego wysokość może dochodzić nawet do kilkunastu metrów. Warto wiedzieć, że efektowne i większe kwiaty w kolorze czerwonym, białym lub różowym pojawią się w kwietniu lub maju. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że magnolie będą preferowały słoneczne stanowiska. Mogą jednak rosnąć także w półcieniu. Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć, ze będą one potrzebowały żyznego podłoża o odczynie wynoszącym od 5,5 do 6 pH. Należy zaznaczyć, że młode rośliny mogą być wrażliwe na mróz. Zalecane jest zatem odpowiednie zabezpieczenie ich przed zimą. 

Tulipanowiec amerykański 

Tulipanowiec amerykański jest drzewkiem ozdobnym z rodziny magnoliowatych. Może uzyskać wysokość dochodzącą nawet do 35 metrów. Największym atutem tego drzewka są żółtozielone kielichowate kwiaty. Należy spodziewać się ich w okolicach czerwca i lipca. Godnym uwagi jest również fakt, ze omawiany tulipanowiec ma stożkowaty pokrój i wąską koronę. Ponadto wpływ na jego charakterystyczny wygląd mają ogromne, czworokątne liście (10-15 cm). Warto zaznaczyć, że jesienią zmieniają one barwę na żółtą. 

Judaszowiec kanadyjski

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to drzewko, które wyróżnia się przede wszystkim sposobem kwitnienia. W najprostszym możliwym ujęciu kwiaty wyrastają bezpośrednio z pnia lub starych pędów. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet tego drzewka jest fakt, że kwitnie już w kwietniu i maju. Oznacza to tym samym, że będzie mógł ubarwić ogród już wczesną wiosną. Nie można zapomnieć, że judaszowiec zachowuje swoje walory także po okresie kwitnienia. Wysokość drzewka dochodzi do 10 metrów. Należy pamiętać, że będzie wymagało umiarkowanie wilgotnego podłoża, a także słonecznego stanowiska. Judaszowiec jest rośliną wykazującą się odpornością na szkodniki i choroby. 

Dodaj komentarz