Jak zaaranżować swoje wnętrza aby czuć się w nich dobrze?

Jak zaaranżować swoje wnętrza aby czuć się w nich dobrze?

Kiedy mieszkamy sami, zdecydowanie łatwiej nam jest dobrać i urządzić nasze mieszkanie. W większości problem zaczyna się, kiedy musimy zdanie podzielić na dwoje. Najczęściej zdania są totalnie odmienne i ciężko dojść do jakiegokolwiek konsensusu. Czas remontu w Polskich domach to czas ciągłych nerwów, kłótni i niedomówień. Nie powinno tak być – choć każdy próbuje postawić na swoim. Nie jest to lekki orzech do zgryzienia. Trzeba nauczyć się ustępować (musi to działać w dwie strony) albo znajdować zawsze ,,coś pomiędzy”.

Główne elementy – od czego zacząć?

Zacznijmy od wyboru największych rzeczy i tego co zajmować będzie najwięcej miejsca. Zazwyczaj są to meble, szafy, komody czy łóżka. One nadadzą trop w dalszych poszukiwaniach. Do tych rzeczy dostosowujemy całą resztę. To będzie Wasza podstawa (chyba, że bierzemy pod uwagę kładzenie podłogi – to ona będzie pierwszym wyborem, do której dopasujemy meble i dalej całą resztę).

Dywan – kształt kolor faktura

Dywany cieszą się dużą popularnością, choć związane z nimi jest mnóstwo pytań. Często zastanawiamy się jaką długość włosa wybrać. Najbardziej wpadają w oko te z długim włosem (wydają się najbardziej puszyste). Niestety to one są najcięższe w utrzymaniu czystości. Długi włos ciężko dokładnie odkurzyć.
Dywany z krótkim włosem nadadzą się dla osób które posiadają zwierzęta i dzieci, którym też najczęściej zdarza się nabrudzić.

Kolor, kształt i wzór – dobierz indywidualnie – pod swoje upodobania i styl wnętrza, w którym się znajdzie.

Jeśli nie zdecydujesz się na dywan – dobierz do wnętrza takie dodatki, które wizualnie ocieplą pomieszczenie.

Dodatki – wystrój wnętrza

Najczęściej wybieramy dodatki przed głównymi rzeczami. To błąd, gdyż na finalnym dekorowaniu mieszkania, odrzucamy sporo żeby, gdyż nie pasują, albo nie ma ich gdzie umieścić. Zostaw je sobie na koniec tak, aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy na coś co może się nie przydać.

  • Firanki – wybór jest ogromny, wybierz coś co spodoba Ci się, pamiętaj tylko, żeby wybrać firanę, która nie zabierze Ci światła;
  • Zasłony/rolety – lubimy ukryć się przed światem i zakryć się przed słońcem, które nadmiernie świeci. Tutaj warto zainwestować, żeby mieć je na lata;
  • Kwiaty i doniczki – wybierz kwiaty, które ci się podobają, jeśli masz miejsce na wielkie rośliny – zakup je – to twój wybór;
  • Obrazy – obrazy to najmniejszy problem, możesz je dokupić i przymocować w każdym momencie, zostaw je na koniec, gdyż podczas wystroju możesz zmienić zdanie kilkakrotnie;
  • Poduchy – to one pomogą ci ocieplić pomieszczenie, jeżeli brak Ci w nim dywanu;
  • Narzuty – jeśli masz zwierzęta – idealnie się nadadzą – łatwiej uprać narzutę niż całe łózko;
  • Stoliki kawowe /stoły – musi być dobrze przemyślany gdyż to kolejny element mebla, który musi być funkcjonalny i równocześnie być dekoracją wnętrza.

Dodaj komentarz