Jak wybrać mobilny piec do pizzy?

Jak wybrać mobilny piec do pizzy?

Smak pizzy zależy nie tylko od składników, ale także od pieca. W tradycyjnej kuchni pizzę przygotowuje się ogromnych piecach opalanych drewnem. Placek nabiera aromatu i uzyskuje niepowtarzalny charakter. Jednak takiego pieca w domu nie postawimy, ale z pysznej domowej pizzy także nie musimy rezygnować. W zamian możesz kupić mobilny piec do pizzy. Zobacz jak wybrać piec do pizzy. 

Piec czy piekarnik? 

Domową pizzę najczęściej przygotowujemy w piekarniku. Jednak zazwyczaj wynika to z niewiedzy, że domowy piec do pizzy zajmuje niewiele miejsca i faktycznie robi różnicę w smaku. Mobilne piece do pizzy przypominają wyglądem toster lub gofrownicę. Są poręczne, a przygotowanie pizzy w takim urządzeniu zajmie nam zaledwie kilka minut. Co ważniejsze pizza będzie aromatyczna i dużo smaczniejsza niż z piekarnika. 

Piekarnik nagrzewa się maksymalnie do 220 stopni Celsjusza. Jednak pizza wymaga o wiele wyższych temperatur, których w domowym piekarniku nie da się uzyskać. Natomiast mobilny piec do pizzy może nagrzać się aż do 550 stopni w zaledwie 10 min. W takich warunkach upieczenie pizzy zajmie nam od 3 do 5 minut. Czyli tyle, ile piecze się pizzę w tradycyjnych piecach opalanych drewnem. Pizza ze specjalnego pieca jest bardziej puszysta i aromatyczna niż z piekarnika. 

Co ważniejsze domowe piece do pizzy wyposażone są w glinianą płytę lub wykonaną z kamienia. To dzięki temu rozwiązaniu pizza smakuje jak prosto z włoskiej kuchni. W piecu do pizzy możesz upiec także chleb i ciasta, więc nie martw się że skorzystasz z urządzenia i raz i pójdzie w odstawkę. Domowe wypieki i pizza potrafią uzależnić! 

Jak wybrać mobilny piec do pizzy

Mobilny piec do pizzy powinien mieć regulację temperatury. Dzięki temu samodzielnie możemy wybrać ustawienie i oprócz pieczenia pizzy odmrozić bułki czy upiec chleb. Zwróć także uwagę, czy piec posiada regulację czasu. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał stać i czekać, na upieczony produkt, ale urządzenie samo się wyłączy i nie przypali ciasta. 

Bardzo ważnym elementem są nienagrzewające się uchwyty. Pizza piecze się w bardzo wysokiej temperaturze i złapanie za uchwyty, które się nagrzewają może grozić poparzeniem. Mobilny piec do pizzy powinien być także wyposażony w łopatki do zdejmowania i nakładania ciasta. Pod żadnym pozorem nie zdejmuj pizzy gołymi rękami. Kamienna lub gliniane płyta osiąga temperaturę do 550 stopni, dlatego do wyjmowania pizzy zawsze używaj przeznaczonych do tego łopatek. Pamiętaj także, żeby nie używać plastikowych elementów, które mogą się spalić.   

 

Dodaj komentarz