Jak urządzić pokój dla noworodka?

Jak urządzić pokój dla noworodka?

Narodziny dziecka to ważny moment w życiu przyszłych rodziców. Mnóstwo pytań, które nasuwają nam się na myśl. Dużo zmartwień i zawahań w wyborach. Należy do tego podejść spokojnie – choć wiadomo, że każdy rodzic chciałby aby wszystko wyszło idealnie. Warto dokładnie przemyśleć zakupy aby nie kupić rzeczy, które są modne a kompletnie nie przydadzą się w naszym przypadku.

Lista zakupów

Jeśli masz wokół siebie ludzi, których możesz się doradzić – nie wstydź się, zapytaj. Często doświadczeni rodzice doradzą Ci co możesz zakupić a z czym lepiej się wstrzymać. Dużą pomocą będzie też Internet, w którym znajdziesz gotowe listy zakupów – pamiętaj jednak, żeby taką listę też dostosować do własnego zdania i potrzeb. Przygotuj gotową listę potrzebnych Wam rzeczy, aby mieć pewność, że nic nie wyleci z waszych głów. Wyprawkę dla dziecka zacznij też przygotowywać znacznie wcześniej – nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę, gdyż wszystko co wiążę się z dziećmi – kosztuje nie mało.

Łóżeczko/kołyska- co wybrać?

Tutaj sprawa jest indywidualna. U każdego rodzica lista rzeczy, które przydały się gdy dziecko było małe – będzie różna. Dla jednych kołyska będzie totalnym must have w domu, zaś drudzy stwierdzą, że dziecko nie lubiło się kołysać i był to zbędny wydatek. Niezaprzeczalne jest, że potrzebne jest łóżeczko – tutaj wybór też nie jest prosty. Kolor, materiał, wielkość. Tyle pytań w kwestii jednego przedmiotu. Wybierz takie łóżeczko, które będzie przede wszystkim funkcjonalne i posłuży wam dłużej. Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, warto dokładniej przyjrzeć się rozwiązaniom takim jak:

  • wyjmowane szczebelki w łóżeczku – kiedy dziecko samo zacznie chodzić to ułatwi wam życie;
  • obniżane stopnie łóżeczka – najczęściej są trójstopniowe od noworodka – do dziecka, które samo w łóżeczku wstaje;
  • łóżko rosnące wraz z dzieckiem – to super rozwiązanie na długie lata – od łóżeczka dla noworodka do łóżka dla starszaka.

Równie ważnym elementem jest wybór materaca – wybierz takie, które według Ciebie jest najlepszą opcją.

Komoda na ubrania wraz z przewijakiem

To kolejna potrzebna rzecz. Ubrania gdzieś trzymać trzeba, a przewijak odciąży twój kręgosłup. To lepsze rozwiązanie niż przewijanie dziecka na łóżku. Komody zazwyczaj nie są wysokie co będzie wygodnym rozwiązaniem dla dziecka, które już raczkuje i próbuje ściągać rzeczy z półek. Jest to bezpieczna opcja. W kwestii regałów na zabawki, najlepsze będą również te niskie z tego samego powodu – aby dziecko nie zrzuciło go na siebie podczas wspinaczki.
Świetnie sprawdzą się pojemniki na zabawki – są lekkie a Twoje dziecko będzie miało swobodny dostęp do zabawek cały czas.

Dekoracje – wystrój pokoju

Wybierzmy minimalistyczny wystrój – ze względu na kurz, który osadza się na wszystkim w koło. Mniej sprzątania, więcej czasu dla maluszka. Kwestia wyborów dywanów, firanek i innych elementów dekoracyjnych, należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Zaufaj swojej intuicji.

Dodaj komentarz