Jak urządzić biuro dla małej firmy?

Jak urządzić biuro dla małej firmy?

biuro firmowe

Dla wielu osób biuro jest miejscem, w którym spędza się znaczną część dnia. Wbrew pozorom to, jak wygląda to miejsce, ma bardzo duży wpływ na naszą kreatywność oraz wydajność. Warto wypełnić tę przestrzeń w przemyślany i estetyczny sposób, aby zwiększyć zadowolenie z miejsca pracy. Jeśli właśnie stoisz przed wyzwaniem urządzania biura dla swojej małej firmy, to mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Meble w biurze

Meble są nieodłączną częścią każdego biura. Mowa w szczególności o fotelach oraz biurkach, przy których będą zasiadać pracownicy. Oba te elementy powinny być funkcjonalne oraz wygodne. W końcu to właśnie przy nich będziemy spędzać znaczną część dnia w pracy. Krzesło powinno mieć regulację, dzięki której każdy dopasuje je do swoich potrzeb oraz sylwetki. Powinno też zapewniać podtrzymywanie dobrej postawy podczas siedzenia. Jeśli chodzi o biurko, to powinno zapewniać ono wystarczająco dużą przestrzeń. W końcu znajdzie się na nim nie tylko komputer, ale także kubek z kawą, dokumenty, a w niektórych przypadkach też segregatory i drukarka. Dobrze byłoby, gdyby mebel miał też szafki i szuflady, w których pracownicy będą mogli przechowywać swoje rzeczy osobiste oraz narzędzia do pracy.

Prócz biurek i foteli w niewielkim biurze warto wygospodarować też przestrzeń na chwilę relaksu. Niewielka biblioteczka z książkami branżowymi oraz wygodna kanapa będą stanowić miejsce odpoczynku podczas przerwy. Nie powinno też zabraknąć stołu i krzeseł, przy którym pracownicy będą mogli zjeść posiłek. Jeśli masz do dyspozycji tylko niewielką przestrzeń, to zrezygnuj z masywnych mebli. Wybieraj spośród lekkich konstrukcji i jasnych kolorów.

Ogrzewanie w biurze

W miejscu pracy powinna panować odpowiednia temperatura. Nowoczesny grzejnik afro new, nie tylko zapewni komfort cieplny pracownikom, ale także będzie ozdabiał wnętrze. W dzisiejszych czasach kaloryfer może stanowić nie tylko funkcję grzewczą, ale także dekoracyjną. Warto zadbać nawet o takie elementy w biurze. Grzejniki  dopasowane do stylu wnętrza będą zachwycać nie tylko pracowników, ale także osoby, które odwiedzają Twoją firmę.

Oświetlenie

Duży wpływ na komfort pracy ma oświetlenie, które znajduje się w biurze. Warto zadbać o to, aby jak najwięcej osób miało dostęp do naturalnego światła oraz do okna. Jeśli nie jest to możliwe, to zadbaj o dobrej jakości sztuczne oświetlenie. Jeśli w Twoim biurze znajduje się tylko jedno lub dwa okna i kilku pracowników, to staraj się nikogo nie faworyzować i te miejsca zagospodaruj na części wspólne, a nie stanowisko pracy. Może się tam znaleźć stół lub wygodna kanapa. Jeśli problemem jest jednak zbyt dużo, ostrego światła, które świeci w oczy pracownikom, to zainwestuj w żaluzje lub dobre rolety. Dzięki temu każda osoba będzie mogła stworzyć sobie komfortowe warunki pracy i nie będzie mogła narzekać, że nic nie widzi przez nadmiar słońca i utrudnia jej to pracę.

Rośliny w biurze

Żywe kwiaty mają wielką moc. Nie tylko ożywiają i ozdabiają przestrzeń, ale także oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków. Udekoruj biuro wytrzymałymi roślinami, o które nie trzeba codziennie dbać. Może to być zamikulkas albo aloes. Każdy pracownik może mieć niewielką doniczkę z rośliną na swoim biurku dla odprężenia oczu podczas pracy przy komputerze. Możesz też ozdobić roślinami części wspólne, aby całe biuro zyskało na wyglądzie. Przebywanie wśród zieleni jest bardzo odprężające i koi nerwy dlatego, choć kilku zielonych przyjaciół powinno zagrzać miejsce w Twoim biurze.

Dodaj komentarz