Jak kształtuje się import i eksport mebli w Polsce?

Jak kształtuje się import i eksport mebli w Polsce?

Jak i każda inna branża handlowa, rynek mebli w Polsce jest bardzo szeroki.  Producenci mebli walczą o pozyskiwanie nowych i utrzymywanie dotychczasowych klientów w coraz to bardziej wyszukane sposoby. Nie da się ukryć, że płynie z tego obustronna korzyść. Mianowicie, klienci dzięki dużej konkurencji mogą wybierać spośród bogatej gamy produktów, co z kolej daje pole do popisu projektantom i docelowo poszerza budżet producentów.

Jaki rodzaj mebli jest najbardziej poszukiwany na rynku?

Od pewnego czasu, można zaobserwować, że meble pochodzące z Polski cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Nowe trendy są bardziej przystępne dla klienta, przede wszystkim pod względem ceny. Producenci mebli poszukują takich rozwiązań, które zagwarantują większą sprzedaż produktu.

Chcąc dobrze wpasować się w rynek producenci mebli rozpoczynający swoją działalność muszą przede wszystkim postawić na funkcjonalność i aktualne zapotrzebowanie. Nie od dziś wiadomo, że wyposażając nowe mieszkanie każdy dąży do tego, aby za jak najmniejszą cenę osiągnąć wymarzony wygląd mieszkania. Z biegiem lat trendy ulegają zmianie. Każdy z pewnością pamięta, że do niedawna podstawą były tak zwane meblościanki. Cieszyły się one ogromną popularnością przez długie lata. Ale jak to bywa, nic nie trwa wiecznie. W dzisiejszych czasach poszukuje się minimalistycznych rozwiązań i tak wielkogabarytowy mebel nie jest w stanie wpasować się w klimat nowocześnie urządzonego mieszkania. Generalnie, najczęściej wybierane są proste półeczki, eleganckie sofy bez znaczących zdobień, czy kanapy z jednokolorowym obiciem. Mimo iż, rządzi prostota rynek meblowy wcale nie może narzekać na monotonię, bo przecież proste wzornictwo nie musi być banalne!

Po jakie meble najchętniej sięgają klienci?

Oprócz elegancji i oryginalnego wyglądu liczy się też funkcjonalność. Dom to przecież nie muzeum, więc nic dziwnego, że wymarzony mebel ma być użyteczny.  Na polskim rynku bardzo popularne są rozwiązania łączące odpowiednią prezencję z wygodą. Bardzo często wybierając szafę do sypialni czy regał do pokoju dziecięcego, poszukuje się sposobu, żeby zmieścić jak najwięcej rzeczy w jednym miejscu. Dlatego dużą popularnością cieszą się np. rozsuwane szafy z lustrzanymi drzwiami oraz dużą ilością szuflad wewnątrz.

Z kolei wybierając sofę lub kanapę do salonu każdy chce mieć pewność, że będzie ona wygodna, ale i nie zajmie dużo miejsca. Coraz częściej wybierane są oferty zapewniające wysoki standard komfortu.

Z pewnością każdy pracodawca wybierający wyposażenie swojej firmy czy biura bierze po uwagę wygodę swojego pracownika. Dlatego na rynku dostępna jest szeroka gama produktów z dodatkowymi gadżetami, takimi jak panel masujący, czy ruchome siedzisko dopasowujące się do sylwetki człowieka.

Z roku na rok Polacy chętnie kupują kanapy, które wyglądają bardzo niepozornie, natomiast po ich rozłożeniu okazuje się, że z powodzeniem mogą zastąpić nawet łoże małżeńskie. Polski rynek obfituje takimi i jeszcze ciekawszymi propozycjami.

Zagraniczne meble w Polsce i Polska wysyłka zagranicę

Tak urozmaicona gałąź przemysłu, jaką bez wątpienia jest branża meblarska nie ogranicza swojej działalności tylko na teren jednego państwa. Ma to ogromny wpływ na rynek w Polsce. Między innymi gwarantuje to szeroką gamę produktów w bardzo przystępnej cenie. Polacy bardzo często wybierają zagraniczne marki. Złoty wiek dla włoskich mebli na polskim rynku nadal nie minął. Pojawia się pytanie: dlaczego wciąż często wybiera się produkty zagranicznych producentów mebli? Nie jest to żadną tajemnicą, że główne skrzypce odgrywa tutaj cena. Polski rynek nadal ma małe możliwości finansowe, aby wypromować swoje produkty ponad pozostałe. Brakuje odpowiedniej reklamy, a przecież głównie ona zapewnia lepszą promocję i co za tym idzie sprzedaż. Jednakże producenci mebli wykazują się ogromną kreatywnością i polskie produkty są już bardzo zauważalne na całym świecie. Doskonała jakość oraz nienaganna prezencja potrafi zachęcić równie skutecznie.

Dodaj komentarz