Jak bezpiecznie się odchudzać?

Jak bezpiecznie się odchudzać?

Bezpieczne odchudzanie jest konieczne, aby w procesie zrzucania nadprogramowych kilogramów nie zaszkodzić swojemu zdrowiu i nie spowodować negatywnych zmian w swoim organizmie. Poważne błędy w odchudzaniu, które mogą mieć tragiczne konsekwencje, wynikają przede wszystkim z niewiedzy i wiary w niesprawdzone informacje i “miejskie legendy”.

Warto poświęcić czas, żeby przed rozpoczęciem procesu odchudzania zebrać informacje z rzetelnych, wartościowych źródeł, takich jak portal https://dietetyk.edu.pl/. Można tam znaleźć szereg porad i wskazówek na takie tematy, jak różnego diety, zdrowy styl życia oraz różnego rodzaju tabletki na odchudzanie i suplementy na odchudzanie. Poniżej zebraliśmy szereg podstawowych wskazówek, które pomogą uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Nie zmniejszaj częstotliwości posiłków, a ich kaloryczność

Wiele osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z odchudzaniem błędnie zakłada, że musi jeść jak najmniej. W rzeczywistości jednak wiele diet na odchudzanie zakłada jedzenie nie 3 posiłków dziennie, a nawet 5. Wynika to z faktu, że dzięki tak częstym posiłkom odczuwamy mniejszy głód i mniejszą pokusę podjadania słodyczy czy przekąsek.

Bardzo ważna jest również kaloryczność posiłków. Z oczywistych względów sałatka będzie mniej kaloryczną opcją niż tłusty stek czy hamburger. Jednocześnie redukcja kalorii nie powinna być zbyt drastyczna. To, ile kalorii należy spożywać, żeby tracić tkankę tłuszczową, ale nie zaszkodzić swojemu organizmowi, zależy od kilku czynników, takich jak nasz wzrost, waga, a także poziom aktywności fizycznej. Na przykład, pracownik fizyczny będzie zazwyczaj potrzebował więcej kalorii dziennie niż pracownik biurowy, ponieważ sporo ich spala w toku pracy.

Zróżnicowana, przemyślana dieta i dobrze dobrane suplementy są kluczem do skutecznej diety

Dieta powinna być tak opracowana, żeby mimo niskiej kaloryczności zawierała odpowiednią ilość substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu – między innymi witamin. Większość osób nie posiada wystarczającej wiedzy, aby ułożyć odpowiednią dietę samodzielnie, warto więc korzystać z gotowych wzorów diety udostępnianych przez wykwalifikowanych dietetyków.

Warte uwagi są także różnego rodzaju suplementy na odchudzanie i tabletki na odchudzanie. Nie tylko pomagają one przyspieszyć odchudzanie, ale też dodają energii, przyspieszają metabolizm i mogą pozytywnie wpłynąć na układ trawienny. Jest jednak bardzo ważne, aby stosować się do zaleceń producenta w zakresie dawkowania, a także decydować się tylko na te leki na odchudzanie, które polecane są przez ekspertów.

Dodaj komentarz