Halvetic – najlepszy produkt na bazie glifosatu

Halvetic – najlepszy produkt na bazie glifosatu

Halvetic to herbicyd, który po raz pierwszy został zaprezentowany kilka lat temu podczas konferencji największego producenta środków ochrony roślin w Polsce, CIECH Sarzyna. Natychmiast ogłoszono, że środek ten może okazać się rewolucją w kategorii środków chwastobójczych, ponieważ zastosowano w jego przypadku nowoczesne technologie i rozwiązania, za sprawą których wyróżnia się na tle innych. Czym jest, jak działa i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na jego temat.

Skład środka Halvetic

Halvetic jest środkiem chwastobójczym, który bazuje na glifosacie. Ten ostatni jest jedną z najpopularniejszych substancji czynnych na świecie, jakie wykorzystywane są powszechnie do środków ochrony roślin. Dodatkowo ten herbicyd zawiera również wbudowane zwilżacze i siarczan amonu, który w większości przypadków użytkownik musi samodzielnie dodawać do roztworu. Jedną z najważniejszych zalet środka Halvetic jest fakt, że bazuje on na zupełnie innowacyjnej technologii BGT. Skrót tez oznacza Better Glyphosate Technology, a więc chronioną patentem i przełomową formulację z wieloskładnikowym systemem adiuwantowym. Środek dzięki tej technologii może działać wielokierunkowo i zapewnia glifosatowi znacznie większą efektywność.

Jak działa Halvetic?

Halvetic to środek, który sprzedawany jest w formie koncentratu. Wymaga on rozpuszczenia w wodzie, a później można korzystać z niego za pomocą ręcznych opryskiwaczy oraz opryskiwaczy polowych. Stosowany jest nalistnie i zwalcza chwasty jednoliścienne i dwuliścienne, niezależnie od tego, czy są to chwasty jednoroczne, czy też wieloletnie. Bardzo dobrze sprawdza się podczas zwalczania chwastów w kukurydzy oraz niepożądanych roślin w sadach. Jak wygląda proces likwidowania chwastów w wykonaniu tego środka? Najpierw jest pobierany przez zielone części roślin, czyli liście, pędy czy korę, która jeszcze nie zdrewniała. Następnym etapem jest rozprzestrzenienie się środka po całej roślinie oraz hamowanie jej wzrostu i rozwoju. Już po mniej więcej tygodniu widać, że chwasty zaczynają żółknąć i więdnąć. Z kolei po upływie około czterech tygodni chwasty całkowicie obumierają. W rezultacie Halvetic, działając szybko, zapewnia konieczną ochronę uprawom i doprowadza do tego, że plony są duże.

Dlaczego warto zdecydować się na Halvetic?

Halvetic to środek, który w krótkim czasie zdobył zaufanie i uznanie wśród klientów. Wyróżnia się niesamowitą skutecznością przy jednoczesnym używaniu zmniejszonej dawki substancji czynnej. To z kolei sprawia, że pozostawia on znacznie mniejszy ślad chemiczny. Użytkownicy cenią również jego efektywność, na którą nie wpływają warunki niekorzystne zazwyczaj dla glifosatu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest fakt, że nie ma potrzeby, aby dodawać do środka adiuwanty. Dzięki temu stosowanie jest wygodniejsze, a możliwość popełnienie błędu znacznie mniejsza niż w przypadku standardowych herbicydów. Halvetic ceniony jest za szybkość, komfort i produkcję z troską o kondycję środowiska.

Dodaj komentarz