Generatory prądotwórcze i ich zastosowanie

Generatory prądotwórcze i ich zastosowanie

generatory prądotwórcze

Generator prądotwórczy nazywamy inaczej agregatem. To urządzenie sprawdzi się w wielu sytuacjach od awarii prądu w domu, poprzez imprezy masowe czy food trucki. Dobierając urządzenie, trzeba zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Agregaty są często wykorzystywane w domach jako dodatkowe źródło energii.

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to rezerwowe źródło energii w przypadku awarii sieci energetycznej. Można je również wykorzystać podczas imprez na terenach bez stałego podłączenia do sieci energetycznej. Urządzenie składa się z silnika spalinowego i prądnicy. Silnik może być napędzany benzyną olejem napędowym, gazem LPG, gazem ziemnym lub metanem. Podczas wyboru agregatu trzeba określić najpierw rodzaje odbiorników elektrycznych zasilanych przez urządzenie. Ustala się moc w watach i wybiera agregat o większej mocy. Ze względu na konstrukcję wyróżniamy agregaty stacjonarne i przenośne. Urządzenie ma dość szerokie zastosowanie i warto mu się przyjrzeć.

Wypożyczalnia agregatów

Agregat to dość drogie urządzenie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wynajmu. Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych na terenie miasta Bydgoszcz oferuje profesjonalne doradztwo w kwestii doboru odpowiedniego modelu. Nie w każdej sytuacji bowiem sprawdzi się ten sam model. Bogate doświadczenie pracowników pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie, które w pełni pokryje potrzeby energetyczne.

Agregaty w szpitalach

W tym miejscu agregat jest urządzeniem niezbędnym. W razie awarii prądu agregat wytworzy prąd, który zapewni źródło energii dla wszystkich niezbędnych maszyn. Pozwoli to zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i uniknąć sytuacji, gdy niezbędne maszyny przestaną działać. Agregat dla szpitala musi mieć dużą moc, która pokryje zapotrzebowanie wszystkich maszyn i oświetlenia. Do szpitali wybiera się zatem agregaty stacjonarne.

Agregat jako dodatkowe źródło zasilania w domu

Urządzenie można wykorzystać również w domu. Potrzebne będzie nie tylko w przypadku awarii prądu. Wiele osób korzysta z wypożyczalni agregatów, ponieważ planuje duże przyjęcie w ogrodzie. Niezbędne będzie mocne nagłośnienie i odpowiednie oświetlenie, które mogą obciążyć domową instalację. Tutaj zastosowanie znajdzie przenośny agregat, który będzie wygodny i praktyczny. Nie trzeba będzie stosować kilkunastometrowych przedłużaczy i podłączać ich do gniazdka w domu.

Agregaty podczas remontów

Przeprowadzenie gruntownego remontu w domu jednorodzinnym oznacza w wielu sytuacjach konieczność wyłączenia instalacji elektrycznej. Pomocny będzie wtedy agregat, który wytworzy prąd do urządzeń elektrycznych. Wygodna będzie opcja wypożyczenia, która nie obciąży domowego budżetu.

Agregaty na imprezach masowych

Różnego rodzaju eventy oznaczają sporą ilość nagłośnienia i sprzętu (np. kamery). Każde z tych urządzeń potrzebuje do pracy prądu. Często ze względu na rodzaj terenu potrzebny jest agregator, który wytworzy prąd. Wybierając urządzenie, trzeba zadbać o odpowiednią moc, która pokryje zapotrzebowanie wszystkich sprzętów na imprezie.

Dodaj komentarz