Domowy popcorn. W czym najlepiej przygotowywać popcorn?

Domowy popcorn. W czym najlepiej przygotowywać popcorn?

Chrupiący i pysznie pachnący popcorn to ulubiona przekąska wielu osób. I nic w tym dziwnego skoro nic tak nie pasuje do oglądania wieczornego seansu przed telewizorem jak właśnie popcorn. Możemy go przygotować bez większego problemu na różne sposoby – np. w dostosowanej do tego maszynie. Wbrew pozorom taka maszyna do popcornu nie jest wcale taka droga, a przy tym nie zajmuje ona aż tyle miejsca w kuchni, jak nam się może wydawać.

Samodzielne przygotowywanie popcornu w domu

Ulubiony popcorn najprościej możemy przygotować w specjalnej maszynie. Uruchomienie takiego urządzenia nie jest skomplikowane – z reguły maszyna do popcornu posiada jeden guzik, którym ją uruchamiamy. Wtedy też ziarna kukurydzy wsypujemy do specjalnego pojemnika. Taka opcja nie wymaga od nas uważnego stania i pilnowania popcornu. W zależności od modelu takiego urządzenia może być ono wyposażone w odpowiednie czujniki, które na bieżąco kontrolują stopień przygotowania naszego popcornu. Wystarczy, że podstawimy miskę, do której w zaledwie kilka minut wpadnie idealny, cieplutki i pysznie pachnący popcorn.

Alternatywnie możemy także zdecydować się na przygotowanie gotowego popcornu z papierowej torebki z mikrofalówki. Trzeba jednak uważać na czas trzymania popcornu w mikrofalówce. Niestety, przez takie rozwiązanie część naszego popcornu się przypala, a część ziaren kukurydzy nie zmienia się w ulubioną przekąskę. Popcorn możemy jeszcze przygotować w garnku, jednak ze względu na ilość oleju i tym samym zwiększoną kaloryczność takie rozwiązanie zniechęca nas do zabawy w taką samodzielną produkcję popcornu. Aby słona przekąska została przygotowana prawidłowo, należy mieć jednak wprawę w takim przygotowaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup maszyny do popcornu?

Jesteś fanem wieczornego kina domowego? Nie wyobrażasz sobie obejrzenia seansu filmowego bez choćby garści ciepłego i świeżego popcornu? Masz dość uważnego pilnowania przygotowanego popcornu w mikrofalówce albo w garnku? Jeśli odpowiedź na te pytanie brzmi „tak”, to już wiesz, dlaczego warto zaopatrzyć się w maszynę do popcornu. Takie urządzenie możesz bez problemu kupić przez internet np. na stronie: https://eltkom.pl/maszyny-do-popcornu.

Przygotowany w ten sposób popcorn będzie dużo bardziej zdrową przekąską niż jego wersja przygotowana w mikrofalówce lub w garnku. Wynika to z braku konieczności dodawania dużej ilości niezdrowego oleju do maszynki do popcornu. Dzięki temu nasza ulubiona przekąska jest równie smaczna i dużo bardziej zdrowa.

Dodaj komentarz