Czym jest kredyt konsolidacyjny? Najważniejsze informacje

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Najważniejsze informacje

Zmagasz się ze spłatą kilku kredytów jednocześnie? Zaczynasz czuć, że wysokie raty kredytów i pożyczek zaczynają stanowić dla Ciebie duży problem i ciężko jest Ci je spłacać? Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który powinien Cię zainteresować. Dzięki temu zobowiązaniu możesz odzyskać kontrolę nad domowym budżetem i ułatwić sobie spłatę długów. Zobacz, czym jest kredyt konsolidacyjny i co warto o nim wiedzieć.

Kredyt konsolidacyjny – jedna rata i nowy termin spłaty

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, który można przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Oczywiście wyjątkiem jest sytuacja, w której oprócz pieniędzy na spłatę kredytów pozyskujemy także dodatkową gotówkę na dowolny cel. W takiej sytuacji pozyskane środki można rozdysponować także w inny sposób. Konsolidacji możesz poddać jedynie wybrane zobowiązania – nie muszą to być wszystkie Twoje kredyty i pożyczki.

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/ możesz połączyć ze sobą m.in.: kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, mieszkaniowe czy też zadłużenia na kartach kredytowych. W momencie podpisania umowy kredytu konsolidacyjnego bank zajmuje się spłatą dotychczasowych długów, Ty z kolei będziesz musiał pamiętać tylko o tym, aby regularnie spłacać nową ratę.

Nowy termin spłaty oraz niższa rata mogą pomóc Ci wyjść z problemów finansowych. Należy jednak przy tym pamiętać o tym, że niższa rat nie oznacza tego, że kredyt konsolidacyjny jest tańszy niż dotychczas spłacane zobowiązania. Przez wydłużenie okresu spłaty rata staje się niższa, jednak całkowity koszt kredytu wzrasta przez odsetki.

Czy, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny trzeba mieć dobrą zdolność kredytowa?

Tak jak podczas ubiegania się o inne kredyty, tak również podczas wnioskowania o kredyt konsolidacyjny należy przygotować się na ocenę zdolności kredytowej przez bank. Z pewnością zostaniesz poproszony o udostępnienie dokumentów związanych z aktualnymi zobowiązaniami, które chcesz połączyć. Oprócz tego będziesz musiał również przygotować dowód tożsamości i zaświadczenie z pracy o osiąganych dochodach. Niekiedy wystarczą jedynie wyciągi z konta z ostatnich kilku miesięcy.

Osoby z nie najlepszą zdolnością kredytową mogą mieć problem z tym, aby uzyskać korzystny kredyt konsolidacyjny w banku. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z rozwiązań jest poproszenie o pomoc doradcy finansowego. Taka osoba znajdzie ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz aktualnych możliwości i pomoże w całym procesie ubiegania się o zobowiązanie.

Dodaj komentarz