Czy w łazience można połączyć funkcjonalność z elegancją?

Czy w łazience można połączyć funkcjonalność z elegancją?

grzejniki łazienkowe

O odpowiedni wystrój staramy się dbać w całym domu, ale nie ulega wątpliwości, że największą uwagę przykładamy na ogół do kuchni i salonu, a w dalszej kolejności do sypialni. Łazienka jest pomieszczeniem niezbędnym, które powinno przede wszystkim spełniać swoje funkcje. Inwestujemy więc w wygodną i dużą wannę czy energooszczędną pralkę, kładąc większy nacisk na praktyczność, a nie odczucia wizualne. Czy jednak da się połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć łazienkę nie tylko funkcjonalną, ale również elegancką?

Jak dobrać akcesoria łazienkowe?

W łazience jest znacznie więcej drobnych przedmiotów codziennego użytku, które mogą również mieć wartość estetyczną, niż większość osób zdaje sobie sprawę. Każdy kosz, koszyk, haczyk na ubrania czy kubek na szczoteczki do zębów może być nie tylko użyteczny, ale także atrakcyjny wizualnie. Nie warto więc dobierać ich na chybił-trafił. Nie są to na ogół przedmioty drogie, więc jeśli odpowiednio dobierzemy je do siebie pod względem stylu i koloru tanim kosztem będziemy w stanie znacznie poprawić aranżację naszej łazienki. Nie bez znaczenia jest także istotny punkt każdej łazienki – lustro. Powinniśmy zwrócić uwagę na jego kształt, rozmiar i ramę tak, aby dobrze komponowało się z resztą pomieszczenia. Dodatkowo nie można zapomnieć o ręcznikach. Dobrym pomysłem jest kupowanie wielu z tej samej serii, o tym samym rozmiarze. Mogą różnić się kolorem, o ile będą w stanie ze sobą współgrać. Całość dopełni przyjemna w dotyku i elegancka mata łazienkowa.

Eleganckie wyposażenie łazienkowe

Nie należy zapominać także o większych, bardziej kosztownych przedmiotach. Oczywistym jest, że kupując wannę czy pralkę na pierwszy miejscu postawimy stosunek jakości do ceny. Kiedy jednak już zawęzimy nasze poszukiwania do spełniających nasze oczekiwania techniczne modeli, warto zastanowić się nad ich wartością dekoracyjną. Umywalka umywalce nierówna, a jest ich do wyboru tak dużo, że z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć taką, która najlepiej dopasuje się do reszty pomieszczenia. Również wanny i szafki mogą mieć pewne walory estetyczne, głównie dzięki zdobieniom i unikalnym elementom (na przykład nóżkom wanny czy uchwytom od szafek). Nie należy zapominać także o odpowiednim grzejniku. Grzejniki łazienkowe są wyposażeniem niezbędnym, co nie znaczy, że nie mogą być także eleganckie i estetyczne. Występują w różnych rozmiarach i kolorach, wobec czego nie ma powodu do obaw, że to właśnie grzejniki łazienkowe zaburzą całą aranżację pomieszczenia.

Funkcjonalność nie musi wcale wykluczać elegancji. Te dwie rzeczy jak najbardziej da się ze sobą połączyć, chociaż wymagać to będzie sporo planowania i kreatywności.

Dodaj komentarz