Bezpiecznie i komfortowo, czyli jak zaaranżować przestrzeń wokół domu

Bezpiecznie i komfortowo, czyli jak zaaranżować przestrzeń wokół domu

Osoby, które mają domek jednorodzinny stają przed nie lada wyzwaniem aranżacji przestrzeni wokół budynku. Każdy chce, by była ona jak najbardziej przyjazna i przyjemna pod względem wizualnym, a jednocześnie użyteczna. Ponadto, ważne są takie aspekty, jak komfort i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń wokół domu, by była ona jak najbardziej wygodna i bezpieczna dla jej użytkowników!

Wyposaż bramę wjazdową w napęd

Brama wjazdowa z napędem to fuzja komfortu i bezpieczeństwa. To właśnie o bramie powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności przy aranżacji przestrzeni wokół domu. Bowiem to właśnie brama wjazdowa stanowi swoiste okno na świat. To miejsce, gdzie świat zewnętrzny łączy z wewnętrznym, domowym, prywatnym. Każdego dnia wielokrotnie będziemy stawali przed koniecznością otwierania i zamykania bramy. Dlaczego zatem nie sprawić, by ta czynność stała się przyjemniejsza, łatwiejsza, aby zajmowała mniej czasu? Dzięki inteligentnym rozwiązaniom, których pionierem na rynku jest firma Somfy można sterować bramą wjazdową przy pomocy smartfona. Nie trzeba już opuszczać ciepłego wnętrza samochodu, by stoczyć batalię z ciężka bramą. Wystarczy kilka kliknięć i brama automatycznie otwiera się i zamyka. A jeśli zdecydujemy się pójść o krok dalej i uruchomimy inteligentne scenariusze, to brama otworzy się automatycznie, na chwilę przed naszym przyjazdem. W taki sposób możemy szybko i bezproblemowo wyjechać i wjechać do garażu. A jeśli o garażu mowa, to kolejną ważną kwestią, są bramy garażowe.

Bramy garażowe z napędem

Podobnie, jak bramy wjazdowe z napędem, bramy garażowe z napędem to wygodna i zapewniająca odpowiedni poziom ochrony, produkt z kategorii smart. Bramy garażowe automatycznie otwierają się i zamykają, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na opuszczanie auta i samodzielne otwieranie i zamykanie bramy garażowej. Ponadto, nowoczesne bramy garażowe z napędem wyposażone są w czujniki, które wykrywają przeszkodę. Pozwala to uchronić dzieci, czworonogi oraz lakier samochodu!

Markizy tarasowe na każdą pogodę

Markizy tarasowe wyposażone w napęd to symbol wygody i użyteczności. Wszak to właśnie dzięki takim smart rozwiązaniom można korzystać z pięknej, słonecznej pogody nawet wtedy, gdy promienie są naprawdę intensywne. Nowoczesne markizy tarasowe wyposażone w napęd są zaopatrzone w różne czujniki, w tym między innymi takie, które dostosowują rozłożenie markizy do panujących warunków pogodowych. Tradycyjne markizy bywają niekiedy dość oporne, a ich składanie bądź rozkładanie przypomina swoistą batalię. Problem ten znika, jeśli wyposażymy markizę tarasową w napęd. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na rozwiązania smart w swoim domu oraz przestrzeni wokół domu, to będziemy mogli korzystać z tarasu nie tylko latem, ale i jesienią czy zimą. A to wszystko za sprawą inteligentnych systemów grzewczych oraz inteligentnego oświetlenia.

Sterowanie ogrzewaniem

Mogłoby się wydawać, że kwestia ogrzewania dotyczy wnętrza domu. Jednak osoby, które mają tarasy wiedzą, że istnieje możliwość korzystania z tarasu o różnych porach roku. I że ta możliwość jest bardzo przyjemna! Ale żeby była możliwa konieczne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury. Sterowanie ogrzewaniem w inteligentnych systemach to rozwiązanie, które umożliwia przebywanie na tarasie, bez względu na aurę i temperaturę, panującą na zewnątrz. Sterowanie ogrzewaniem to zatem wygodna opcja, która dodatkowo zapewnia idealne warunki w domu i na zewnątrz.

Dodaj komentarz