Aranżacje orientalne

Aranżacje orientalne

Orient to styl, który co jakiś czas powraca „na salony”. Chętnie czerpiemy z niego inspiracje zarówno pod względem strojów jak i stylizując swoje mieszkania. Dzięki jego licznym atutom, takim jak: zróżnicowanie w formie, kształcie, gabarytach i kolorze, wyjątkowa trwałość i wysoka jakość wykonania, a także użyte materiały czy surowce do produkcji mebli czy akcesoriów ozdobnych, można go z powodzeniem zastosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń. W stylu orientalnym możemy więc urządzić zarówno wnętrza mieszkalne jak i lokale o charakterze rozrywkowym typu bary piwne, duża lub mała gastronomia czy herbaciarnie.Na styl orientalny składają się zarówno unikalne i bardzo pomysłowe meble jak i liczne, ręcznie wykonywane ozdoby do powieszenia na ścianie czy do postawienia na podłodze lub biurku czy innym meblu.

Aranżacje orientalne dzieli się na kilka rodzajów. Są to stylizacje japońskie, chińskie, arabskie oraz kolonialne. Każdy z wymienionych stylów cechuje nieco inny zestaw właściwości. Styl japoński to synonim minimalizmu oraz ukochania prostoty i praktycznych zastosowań. Jest on adresowany przede wszystkim do osób lubiących ład, porządek i estetykę. Aranżacje chińskie, kolonialne i arabskie najlepiej opisują zaś takie cechy jak: przepych, elegancja, stylowość i bogactwo. Są one kierowane do osób lubiących ekstrawagancję, kochających przygody i egzotyczne podróże oraz ceniących prawdziwe orientalne klimaty.
Wymienione style orientalne, mimo iż różnią się od siebie pod wieloma względami, posiadają także pewne wspólne cechy. Po pierwsze: składają się na nie meble orientalne oraz ozdoby, które wykonywane są ręcznie. Druga cecha, jaka pozwala połączyć wszystkie te stylizacje orientalne, to wyjątkowa trwałość wytwarzanych mebli czy dodatków do wnętrz. Trzecia wspólna im cecha, to fakt, że do produkowania mebli oraz akcesoriów ozdobnych, ich producenci wykorzystują przede wszystkim naturalne surowce takie jak: egzotyczne drewno jak palisander czy mahoń, skórę, bawełnę czy kamień. Niektóre orientalne meble oraz ozdoby, produkowane są też z roślin typu bambus czy wiklina. Wszystkie wyroby orientalne łączy również ogromna dbałość, staranność i estetyka wykonania. To, co łączy wszystkie wytwory orientalne z przeznaczeniem do użycia ich przy aranżacji mieszkania, to ogromna pomysłowość i fantazja.

Dodaj komentarz